Kolo 5, golovi i izveštaji

Siti rasturio Junajted 4-1. Sautempton je kao gost savladao Liverpul. Hal i Everton su preokretima došli do pobeda protiv Njukasla i Vest Hema. VBA bolji od Sanderlenda u derbiju začelja. Aston Vila slavila u Noriču, a Čelsi protiv Fulama. Arsenal siguran protiv Stouka, Svonsi u gostima dobio Palas. Totenhem do pobede u 93. minutu.

Posle petog kola Arsenal i Totenhem su na vrhu sa po 12 bodova. Na začelju je Sanderlend sa jednim poenom.

Norič 0 – 1 Aston Vila

Sastavi timova

Menadžer gostiju Pol Lambert bivši je trener Noriča, što mu nije smetalo da ih pobedi.

U prvom poluvremenu je bilo mnogo uzbuđenja. Domaći su propustili da povedu još u 6. minutu iz penala. Klark je igrao rukom u svom šesnaestercu, a jedanaesterac je izveo Snodgras. Nije šutirao baš najbolje, pa je Guzan zaustavio njegov udarac.

Bilo je nekoliko izglednih prilika s obe strane posle toga.

U 28. minutu povredio se Kristijan Benteke. Zamenio ga je Libor Kozak.

Kozak je dao gol posle samo dva minuta u igri. Vajman ga je odlično proigrao i Čeh se našao sam pred golom Kanarinaca, ali je traljavo šutirao, pa je Rudi odbranio. Međutim, lopta je došla do Agbonlahora, koji je ponovo proigrao Kozaka. Ovog puta napadač je bio precizan.

Drugo poluvreme nije bilo naročito zanimljivo. Domaći su imali inicijativu, ali nisu je materijalizovali.

Liverpul 0 – 1 Sautempton

Rodžers je napravio odbranu od četiri štopera. Džonson je povređen, a Enrike je ostao na klupi, pa po boku igraju Ture i Sako.

Liverpul je kontrolisao prvo poluvreme, ali nisu postigli gol. Bilo je nekoliko prilika i jedan sporan detalj, kad je Lovren startovao na Staridža u šesnaestercu, ali je sudija procenio da nije bilo faula.

Džerard je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je i golman Boruc bio odličan.

Posle toga je Mozes odlično prošao po levom krilu i probao da prebaci Boruca, ali je ovaj bio oprezan i izbacio u korner.

U nastavku su prvi preipretili gosti, ali je šut Lalane zaustavio Minjole, koji je sve i zakuvao svojim driblingom pred kaznenim prostorom.

0-1 Lovren postiže gol u 54. minutu, na centaršut Lalane iz kornera. Pokušao je Džerard da interveniše na gol liniji, ali nije uspeo.

Sautempton već u narednom minutu ima još jednu šansu. Šutira Osvaldo, ali Minjole brani.

Još jednom Džerard ima priliku da postigne gol iz slobodnog udarca. Šutira jako u golmanov ugao, ali Boruc je oprezan.

Šou prolazi kroz celu odbranu Liverpula, ali Minjole ga je zaustavio.

Sterling je imao dobar prodor, ali je Liverpul dobio samo korner.

Njukasl 2 – 3 Hal

1 – 0 Remi, 10′ Posle nespretne reakcije odbrane tigrova postiže gol glavom.

1 – 1 Bredi, 26′ Lako je izigrana odbrana Njukasla, pa Bredi preciznim šutom poravnava.

2 – 1 Remi 44′ Francuz vraća prednost Svrakama.

2 – 2 Elmohamadi 48′ Bredi centrira iz slobodnog udarca, a Egipćanin je taman toliko dodirnuo loptu da se ona od stative odbije u gol.

2 – 3 Aluko 76′ Fenomenalnim volej udarcem donosi preokret ekipi Stiva Brusa.

Sada i jedni i drugi imaju po sedam bodova.

Na kraju je malo falilo da Remi još jednom zatrese mrežu, ali je propustio veliku priliku.

VBA 3 – 0 Sanderlend

1-0 Sesnjon 20′ U derbiju začelja, Sesenjon pogađa protiv ekipe koja ga je (s razlogom) oterala.

2 – o Ridžvel 76′

3 – 0 Amalfitano 90′

Ovom pobedom se VBA, koji je bio devetnaesti, pomera za šest mesta naviše. Crne mačke su sada zakucane za dno, sa dva boda manje od Kristal Palasa.

Vest Hem 2 – 3 Everton

1 – 0 Morison 31′. Morison je šutirao, lopta pogodila Distana i prevarila Hauarda.

1 – 1 Bejns 62′. Bejsn iz slobodnog udarca poravnava.

2 – 1 Nobl 77′ (pen.) Nobl je oboren u kaznenom prostoru i baš on šutira s bele tačke. Rutinski je savladao Amerikanca na golu Evertona.

Crveni karton dobija upravo Nobl u 82. minutu.

2 – 2 Bejns 83′. Levi bek ovog puta još bolje šutira iz slobodnog udarca.

2 – 3 Lukaku 85′

Čelsi 2 – 0 Fulam

Čelsi je golovima Oskara u 52. i Mekela u 84. prekinuo seriju loših rezultata. Pred utakmicu se mnogo govorilo o tome i pobeda je pravi način da se priča prekine. Murinjo je govorio o promeni koncepta igre, a ceh je platio Mata koji nije bio ni na klupi. Murinjo je poručio da će Španac, ukoliko želi da igra, morati da prihvati zahteve novog menadžera. Murinjo je takođe rekao da nije tajna da će Oskar biti njegova “desetka”. Navijači nisu oduševljeni Matinim statusom, ali je pobeda pravi način da svi budu mirni.

I baš je Oskar doneo prednost Plavcima, dobro realizovavši jedan odbitak.

Arsenal 3 – 1 Stouk

U startnoj postavi Arsenala je mladi Gnabri, umesto bolesnog Volkota. Mladog krilnog igrača su navijači pozdravljali za svaki potez.

Mesut Ozil je šutirao slobodan udarac, Begović je odbio loptu do Remzija koji postiže gol u petom minutu.

Dvadeset minuta kasnije Adam pogađa stativu, a lopta se odbija do Kamerona, koji donosi izjenačenje svom timu.

Nedugo zatim, u prilici je Džons, ali se lopta odbija od njega kao od drveta, pa Mertesaker interveniše.

U 36. minutu Mertesaker glavom postiže gol posle kornera.

Vilšer u 61. minutu lepo glavom proigrava Ozila, ali ovaj šutira pravo u Begovića.

3 – 1 Bakari Sanja glavom lobuje Begovića u 72. minutu. Asistent je Ozil iz slobodnog udarca.

Arteta se vratio u tim Arsenala posle duge pauze zbog povrede. U 80. minutu ušao je umesto Ozila.

Remzi je u nadoknadi imao još jednu priliku, šutirao je iskosa, ali pravo u Begovića koji lopti odbija u korner.

Kristal palas 0 – 2 Svonsi

Svonsi od drugog minuta vodi golom Mučua. Šelvi je pokušao da ga proigra, lopta je usput zakačila Ratlidža, ali ipak stigla do Španca koji snažno šutira. Golman Speroni je zakačio loptu, ali nedovoljno da je spreči da uđe u mrežu.

Na isti način počelo je i drugo poluvreme. U trećem minutu nastavka Dajer povećava prednost Labudova.

Vaskez je imao priliku da osigura pobedu posle lepe akcije Svonsija, ali je šutirao visoko preko gola u 56. minutu.

Palas je pripretio preko Gejla u 70. minutu, ali je njegov šut završio pored gola.

Kardif 0 – 1 Totenhem

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova.

Totenhem do gola i pobede dolazi u nadoknadi vremena golom Paulinja. Asistirao mu je Lamela.

Mančester Siti 4 – 1 Mančester Junajted

Nastasić dobija žuti karton posle vazdušnog duela sa Smolingom već u četvrtom minutu.

Kolarov oštro centrira, a Aguero šutira iz voleja za 1-o u 16. minutu.

Prvih pola sata u potpunosti pripada domaćinu. Posle toga Junajted je uspeo da se konsoliduje.

U 46. minutu korner za Siti izvodi Nasri, Negredo šutira glavom, a Ture kolenom loptu skreće u gol.

Aguero u drugom minutu nastavka još jednom postiže gol. Ponovo je asistent Negredo.

4 – 0 Nasri postiže gol, posle centaršuta Navasa, koji je s loptom pretrčao pedeset metara.

Runi je propustio priliku da smanji razliku u 55. minutu. Dobio je povratnu loptu po zemlji na 11 metara od gola, ali je šutirao previsoko.

Evra je posle kornera u 78. minutu pogodio stativu. Na odbijenu loptu natrčao je Runi, ali je Hart odbranio.

4 – 1 Runi iz slobodnjaka savršeno precizno šutira.