Alan Širer i dalje neprikosnoven po broju het-trikova

Kada je Luis Suarez postigao svoj treći gol protiv Kardifa, ušao je u odabrano društvo sačinjeno od još trojice napadača koji su u jednoj sezoni engleske Premijer lige uspeli da zabeleže tri ili više het-trikova.

Neprikosnoveni kralj je Alan Širer, kome je ovo pošlo za rukom u dve vezane sezone. A u jednoj sezoni su tri i više het-trikova imali još Dimitar Berbatov i Rud van Nislteroj.

Legendarni Širer je u svojoj premijerligaškoj karijeri, noseći dresove Blekburna i Njukasla, čak jedanaest puta na jednoj utakmici postigao bar tri gola. Robi Fauler je to učinio devet puta. Inače, Fauler je zapamćen kao strelac najbržeg het-trika u istoriji Premijer lige. Za 4 minuta i 23 sekunde je postigao tri gola protiv Arsenala. Treće mesto dele Tijeri Anri i Majkl Oven, sa po osam het-trikova.

Alan Širer je u sezoni 1995/96 pet puta bio bar trostruki strelac na jednoj utakmici, a sezonu pre toga je učinio to tri puta.

Širerov šou u sezoni 1995/96

23.9.1995. Blekburn 5 – 1 Koventri

18.11.1995. Blekburn 7 – 0 Notingem Forest

2.12.1995. Blekburn 4 – 2 Vest Hem

3.2.1996. Blekburn 3 – 1 Bolton

16.3.1996. Totenhem 2 – 3 Blekburn

Širer je, uz Defoa, Berbatova i Endija Kola jedini koji je uspeo ad postigne pet golova na jednoj premijerligaškoj utakmici (1999. godine u pobedi Njukasa na Šefild Venzdejem od 8-0).

Ole Gunar Solsker najbrže do četiri gola

Za samo dvanaest minuta Ole Gunar Solsker je postigao četiri gola i to pošto je u igru ušao sa klupe. Bilo je to 1999, u pobedi Mančestera nad Notingem Forestom (8-1).

Prvi het-trik u istoriji Premijer lige delo je Erika Kantone, koji je bio trostruki strelac u pobedi Lidsa nad Totenhemom 1992. godine.