Analiza: Hal – Mančester junajted

Hull city, jedan od boljih domaćina u ligi, dočekao je aktuelnog šampiona Engleske na “KC stadionu”.

Piše: CarraGarry tim

Utakmica je počela neočekivano turbulentno, kada je posle prvog kornera na loptu naleteo mladi štoper James Chester i poluvolejom je poslao izmedju Welbecka i de Gee u mrežu.

Igrao se trinaesti minut kada je došlo do još guzve u kaznenom prostoru Junajteda. Nakon nekoliko loših udaraca i još gorih intervencija Johnya Evansa po lopti je raspalio David Meyler. Njegov udarac je bio itekako neprecizan, pa je zalutao do Evansove leve noge od koje lopta menja pravac i preskače De Geu, koji je već bio u padu i išao pravo na loptu.

Nakon borbe u toj opsadi gola Junajteda povredu primicača zadobio je Rafael. D.Moyes je bio prinuđen da ga zemeni. U igru je ušao mladi A. Januzaj, a Valencia se vratio na mesto desnog beka.

Posle samo jednog minuta igre Adnana je oborio levi bek Hulla Figeroa. Rooney je stao pored lopte uz desnu aut liniju i poslao efektan centaršut, a u skoku je najviši bio Smaling i pogodio za 2:1 u 19 minutu. Tada su “đavoli” krenuli sve češće napadati.

Sedam minuta kasnije, duga lopta koja je padala na Rooneya, a on ju je prosledio do Welbecka, a ovaj mu odigrao dupli pas – desetka Mančestera se odlično snašla u toj situaciji i sa dvadeset metara pogodio za 2:2. Tako se i završilo prvo poluvreme.

Steve Bruse je na poluvremenu napravio dve izmene: zamenio je strelca Meylera i golmana McGregora. U igru su usli Koren i Harper. Domaćin je prvi koji je posle izlaska iz svlačionice pripretio posle kornera Hudlestona. De Gea je još jednom loše reagovao i krenuo na Sagboa koji je jedva dotakao loptu glavom i prosledio je do C.Davisa, a on pucao pored gola.

Nekoliko trenutaka zatim Sagbo je sa leve strane pored Valencie poslao centaršut a Alex, sin Steva Brusa, pogodio prečku.

Kako to već u fudbalu biva kada ne iskoristite takve šanse budete “kažnjeni” . Rooney sa centra crta dijagonalu na koju je Figeroa išao kao lud, a Young ga pritom poslao driblingom van linija igrališta i uputio centaršut na koji su u petercu naletavali Wayne i Chester. Strelac prvog pogotka je bio pod pritiskom napadača Junajteda i nesmotreno bukvalno zakucao loptu u svoju mrežu.

Šampion je u svom stilu do kraja meča čuvao rezultat koji ima. Carrick je posle duže pauze zbog povrede zamenio Fletchera kome je ovo bio prvi start ove sezone. U 87. minutu šansu da izjednaci je imao Graham ali njegov udarac glavom na cetaršut Sagboa je bio lak plen za De Geau. Igrač utakmice je bio Wayne Rooney i postigao svoj 150. premierligaški gol.

[icon name=”icon-facetime-video”]Pogledajte pregled utakmice Hal – Mančester junajted.