Anri protiv Arsenala: Njujork Red Buls slavio nad “tobdžijama”

Predvođeni legendom Arsenala Tijerijem Anrijem, fudbaleri Njujork Red Bula su na svom terenu savladali ekipu Arsenala rezultatom 1-0 u prijateljskom meču.

Jedini gol na utakmici je postigao bivši napadač Mančester Sitija Bredli Rajt Filips u 32. minutu, posle kornera koji je izveo Anri.

Arsen Venger je, u poređenju sa prošlom pripremnom utakmicom, izveo prilično jak sastav. Na golu je bio Vojčeh Ščesni, a u startnoj postavi su se od iskusnijih igrača našli još i Džek Vilšer, Aron Remzi, Mikel Arteta, Santi Kazorla, Naćo Monreal, Kiron Gibs i Tomaš Rosicki. Arsen Venger je od prvog minuta dao priliku mladom defanzivcu Isaku Hajdenu i sedamnaestogodišnjem Gedkonu Zalemu. Jedanaesti član startne postave bio je Karl Dženkinson.

[su_slider source=”media: 8823,8824,8825,8826″ width=”480″ height=”360″ title=”no”]

S druge strane je bio još jedan dobro poznati igrač iz Premijer lige – Tim Kejhil.

Anri (36) je na početku meča imao priliku, kada je u svom stilu prošao po levoj strani i šutirao nisko u suprotan ugao, ali je Ščesni uspeo da odbrani. Nešto kasnije bivši kapiten Arsenala i najbolji strelac u istoriji kluba povukao je kontranapad, uposlio Rajt Filipsa, ali je ovaj bio neprecizan. U 32. minutu, posle kornera koji je izveo Anri i jedne povratne lopte u peterac, Raj Filips je reagova brže od Artete i Ščesnog i poslao loptu u mrežu.

Venger je na poluvremenu napravio sedam izmena, pruživši priliku uglavnom mlađim igračima, koji nisu imali dovoljno kvaliteta da postignu gol.

Arsenal (4-3-2-1): Szczesny (Martinez 46); Jenkinson (Bellerin 46), Hayden (Miquel 46), Monreal, Gibbs; Arteta (Diaby 46), Wilshere (Coquelin 46), Ramsey (Flamini 46); Zelalem (Akpom 46), Cazorla (Olsson 71 ); Rosicky (Toral 71).