Arsenal igrao sa najstarijom postavom u poslednjih 10 godina

Trener Arsenala je za startnih jedanaest protiv „Čekićara“ izveo najstariju postavu u prethodnih deset godina. Međutim rezultat koji su ostvarili i dalje ih čvrsto drži u trci za četvrtu poziciju.

Arsen Venger je pohvalio zlatne „matorce“ Arsenala nakon što su savladali gradskog rivala i time zadržali nade kluba da će se sledeće sezone kvalifikovati za Ligu šampiona. „Tobdžije“ su uspele da preokrenu rezultat na „Emiratima“ i pobedom od 3:1 izvršili pritisak nad Evertonom tako što su se vratili na četvrtu poziciju.

Vremešni Francuz je na teren izveo najstariju postavu od maja 2003. godine, izabravši igrače sa prosečnom starošću od 29 godina i 188 dana.

-Bilo je rizično – rekao je Venger.

– Rekao sam pre utakmice da je to bio jedan od najstarijih timova sa kojima sam ikad igrao u Arsenalu od kad sam došao ovde. Verovao sam iskustvu mojih igrača i to iskustvo pomaže kada se nađete u duelu protiv ekipe sa čvrstom odbranom.

Lukaš Podolski pogodio je dva puta dok je Olivije Žiru takođe zatresao mrežu. Francuz je proslavio pogodak poljubivši crnu traku na ruci koju su svi igrači nosili u sećanje na žrtve Hilsboroa.

– Prvi put sam čuo o nesreći na Hilzborou pre par dana i to me je jako pogodilo – rekao je Žiru.

– Želeo sam da odam počast žrtvama tako što sam im posvetio gol mislivši na njihove porodice.

Venger je dodao – Olivije je dobar momak, sa odličnim mentalitetom. Prošao je kroz težak period kao što znate i mislim da je to uticalo na njegove igre i samopouzdanje. Na poluvremenu je bio vidno tužan zbog propuštene sjajne šanse u prvom poluvremenu. Ali je odgovorio odlično u nastavku, zato što je mentalno jako snažan momak.

Venger, Žiru i Podolski su se složili da Arsenal mora da pobedi na preostale četiri utakmice kako bi osvojio mesto koje vodi u Ligu šampiona.

-Po mom mišljenju imamo četiri finala do kraja u Premijer ligi i jedno u FA kupu – rekao je Žiru.

-Zbog toga moramo da pobedimo svaku utakmicu i da očekujemo kiks Evertona.

Venger smatra da njegov tim može da ostvari ono što je u ovom trenutku zacrtano.

– Imamo jednu prednost –pred nama je jako jasna slika. Moramo da pobedimo. I želimo to naravno. Ali ne zavisi to striktno od nas, međutim postoji dobra šansa da ako pobedimo u preostalim utakmicama ostvarimo ono što smo zacrtalli.

Arsen Venger očekuje povratak Mesuta Ozila u narednom meč protiv Hala dok će Everton u sredu igrati protiv Kristal Palasa i tako nadoknaditi utakmicu manje od Arsenala.