Arsenal je najgora ekipa koju je Enfild video ove sezone

Liverpul je ove sezone na Enfildu u nekoliko navrata rasurio svoje protivnika. Ali najnemilosrdniji su bili protiv Arsenala, koji je na utakmicu doputovao kao lider u najjačoj ligi sveta.

Da su “crveni” pobedili golom razlike, pa i sa dva gola razlike, ne bi bilo nikakve halabuke. Derbi je, domaći teren je, “kec” ne bi bio veliko iznenađenje. Međutim, ono što je Liverpul uradio mnogo je više od pobede u derbiju i od tri boda. Bez obzira na impresivnu partiju, ekipa Brendana Rodžersa je i dalje tek četvrti favorit za osvajanje titule.

Međutim, oni će imati priliku da u finišu sezone pred svojim navijačima igraju i sa Mančester sitijem i sa Čelsijem, tako da mogu mnogo da zakomplikuju stvari, ukoliko do tad bodovna razlika ostane mala između timova iz vrha. Uz to, neigranje u Evropi će im pomoći da ostanu fokusirani.

U dosadašnjem delu sezone, VBA i Vest Hem su na Enfildu izgubili po 4-1. Fulam i Everton su se kući vratili primivši takođe četiri gola, s tim da nisu uspeli da postignu onaj utešni. A najgore su prošli Norič i Arsenal, sa 5-1. S tim da su “kanarinci” ipak pristojnije pretrpeli poraz. Oni su do 35. minuta gubili samo 2-0.

Dobro je, ovi su najgori do sad: Brendan Rodžers

A kako je prošao vodeći tim u Premijer ligi? Primio je četiri gola u prvih 20 minuta. To je zaista moćan učinak domaćih, ali im je i Arsenal svesrdno pomagao. Liverpul je pretrpeo pet poraza ove sezone, ali se svaki put trudio da izgleda pristojno. Bivao je nadigran, ali se nije obrukao. A Arsenal je u dva od svoja četiri poraza odigrao sramno i nezainteresovano. Bez ideje i bez želje. Bez straha da će se pred celim svetom obrukati. Tako je bilo protiv Mančester sitija, tako je bilo i sad protiv Liverpula.

A Liverpul, kada je pred domaćom publikom, uvek priželjkuje takvog protivnika, protivnika koji će brzo popustiti, a kad jednom popusti biće terorisan do kraja poluvremena. Kad se sve reši u prvom poluvremenu, onda se nastavak igra polako, da se pokaže još neki vic, ali da se niko ne povredi.