Arsenal se vratio u pobednički ritam

Pobedom od 4-1 nad Noričem Arsenal se odvojio od Liverpula i sada je sam na česlu tabele, sa dva boda prednosti.  Da je neko gledao utakmicu samo u prvih i poslednjih pola sata, video bi razigrani i kreativni Arsenal koji igrom obećava mnogo. Da je gledao utakmicu od 30. do 57. minuta, video bi Arsenal koga smo se nagledali prethodnih godina – bled i malodušan.

U startnoj postavi Arsenala nije se našao Aron Remzi, ali su se u tim vratili Bakari Sanja i Santi Kazorla. Sada su Kazorla i Džek Vilšer igrali po krilima, s tim da su često ulazili u sredinu. Za razliku od prethodnih mečeva, Vilšer je bio na desnoj strani.

Kod gostiju je najistureniji bio Gari Huper, kome je ovo bio prvi start u Premijer ligi.

“Tobdžije” su odlično počele utakmicu i preuzele inicijativu. Napadali su tečno, brzo, sa mnogo kratkih pasova. Posle svakog neuspešnog napada, veoma brzo su ponovo uzimali loptu visokim presingom, tako da je Norič u prvih pola sata imao mnogo problema da izađe iz svoje polovine.

I pored dobre igre, Arsenal je do 30. minuta uspeo da napravi samo dve dobre prilike. Jedna od njih je završena golom Džeka Vilšera i nadamo se da ste ga već videli. Ukoliko niste, obavezno to uradite. Sa nekoliko kratkih pasova iz prve Arsenal je probio odbranu “kanarinaca” kroz sredinu. Na kraju je Vilšer, od koga je sve i počelo, lagano savladao Džona Radija. Veliku zaslugu za gol ima i Olivije Žiru, koji je asistirao.

Drugu priliku je propustio baš on, kada mu je Kiron Gibson ubacio loptu sa strane, a Francuz natrčao na nju, ali sa šest metara šutirao pravo u golmana.

Iz prvog dela igre, kada je reč o napadima Arsenala, valja pomenuti jedino još pokušaj Kazorle, koji je sam sebi napravio prostor za šut brzim okretom, ali udarac nije bio dovoljno jak.

U poslednjoj trećini prvog dela domaći su igrali pasivnije, što je dovelo do toga da Norič napravi seriju napada u poslednjih pet minuta. Većina njih nije bila naročito opasna, ali su gosti konstanto držali loptu i to na polovini Vengerovog tima.

Dobar pokušaj imao je Liroj Fer, kada je snažno i prilično precizno šutirao iz daljine, ali je Vojček Ščesni pokazao da postaje ozbiljan golman.

Pred kraj poluvremena se povredio Metju Flamini, pa ga je zamenio Remzi.

Kako se završilo prvo, tako se nastavilo i drugo poluvreme – inicijativom gostiju. Da je neko gledao utakmicu samo u prvih i poslednjih pola sata, video bi razigrani i kreativni Arsenal koji igrom obećava mnogo. Da je gledao utakmicu od 30. do 57. minuta, video bi Arsenal koga smo se nagledali prethodnih godina – bled i malodušan.

S obzirom na to da je Norič napadao, ali nije imao dovoljno umeća da iz toga napravi pravu šansu, proćerdali su jednu loptu na 80 metara od svog gola i iz toga se začeo napad za drugi pogodak Arsenala. Kazorla je povukao kontru, odložio desno za Žirua, a ovaj centrirao Ozilu, koji je glavom postigao gol.

Usledio je mirniji period, ali su “kanarinci” preko Džonatana Hosona ipak došli do gola u 70. minutu. Tu se Arsenal već malo uozbiljio. Nije kidisao, ali nije ni davao onoliko prostora protivničkim igračima kao do tad. Šansu je dobio i Niklas Bendtner i solidno je odigrao svojih petnaestak minuta.

Londonski tim je, sa dva brza gola osigurao pobedu i došao do ubedljive pobede. Najpre je Remzi bio strlelac, uz dva odlična “lažnjaka”, a zatim i Ozil, na asistenciju Remzija.

Na kraju, videli smo da Žiru ume da bude i dobar asistent, Ozil je potvrdio da ume sve, a Remzi da je u neverovatnoj formi.

Ekipa Krisa Hjutona je bila hrabra, napadala, ali i ispadala. Na kraju su pretrpeli možda i teži poraz no što su zaslužili.

Pogledajte golove sa utakmice Arsenal – Norič.