Barnli – VBA: Zašto je utakmica bila primer starog engleskog fudbala

Rezervista Braun Ideje je postigao gol glavom i doneo izjednačenje svom timu, koji je gubio 2-0 pred kraj prvog poluvremena. Barnli je u nadoknadi vremena prvog dela igre dozvoli gostu da se vrati u igru, što im se obilo o glavu u nastavku.

Sva četiri gola na ovom meču postignuta su glavom, u maniru stare škole ostrvskog fudbala. Barnli i VBA i jesu među malobrojnim timovima koji koliko-toliko još uvek baziraju tim na igračima iz Britanije.

Ešli Barns i Deni Ings su sa dva gola glavom doneli veliku prednost Barnliju, a Kris Brant i Ideje su, takođe glavom, ekipi Tonija Pjulisa obezbedili bod.

1) Ovo je prva utakmica u Premijer ligi još od 1999. godine u kojoj je postignuto četiri ili više golova, a da su svi postignuti glavom

2) Ovo je od 2012. godine prva utakmica u Premijer ligi u kojoj su viđena četiri gola glavom

Barnli je ove sezone primio 14 golova glavom, a VBA je postiga0 13 golova iz prekida.