Brendan Rodžers: Mančester siti je novi šampion

Pošto je njegov tim prokocko tri gola prednosti protiv Kristal Palasa, menadžer Liverpula Brendan Rodžers je rekao da je borba za titulu završena i da će Mančester siti uskoro postati novi šampion Engleske.

Golovima Džoa Alena u 18. minutu, te Danijela Staridža i Luisa Saureza u razmaku od dva minuta na početku drugog poluvremena, “crveni” su bili nadomak još jedne ubedljive pobede, ali su “orlovi” u finišu utakmice uspeli da naprave neverovatan povratak i da za deset minuta dođu do izjednačenja.

Demjan Dilejni je u 79. minutu smanjio razliku, a dva minuta kasnije je pogodio i Dvajt Gejl. Tada je Kristal Palas bio odlučan da dođe i do trećeg gola, što im je pošlo za rukom u 88, minutu, kada je Gejl još jednim pogotkom dotukao goste iz Liverpula.

gejl kristal palas
Dvajt Gejl, dvostruki strelac za Kristal Palas

Rodžersova ekipa je ri rezultatu 3-0 pokušala da postigne još neki gol i tako poboljša svoju gol razliku, što bi eventualno moglo da odluči šampiona. Umesto toga, proockali su ogromnu prednost.

– Mislim da će Mančester siti pobediti svoje utakmice kod kuće i da će biti šampioni. Nama je bila neophodna pobeda, kako bismo izvršili pritisak na njih. Ovo je ogromno razočaranje. Bili smo odlični 78 minuta, postigli smo tri gola i izgledalo je kao da možemo da damo još nekoliko. Ali primiti tri gola u samoj završnici je izuzetno razočaravajuće. Na poluvremenu smo rekli da je jedini cilj pobeda. Nije bilo reči o popravljanju gol razlike, samo o pobedi. Dozvolili smo im da dođu do daha, a oni imaju neke dobre igrače koji to umeju da kazne. To je nešto što ćemo da popravimo naredne sezone – rekao je Rožers.

suarez kristal palas liverpul
OČAJ: Luis Suarez na kraju utakmice

Liverpul sezonu završava pred svojim navijačima utakmicom protiv Njuksla. Mančester siti ima još dve utakmice do kraja. Najpre u zaostalom meču dočekuju Aston Vilu u sredu, a potom im dolazi i Vest Hem. “Crveni” u ovom momentu imaju bod više i utakmicu više od mančesterskog tima, koji drži stvari u svojim rukama.

Ipak još uvek postoji šansa za Liverpul, ukoliko Siti napravi kikseve na svojim mečevima. Sa jednom pobedom i jednim nerešenim rezultatom Mančester siti će imati jedan broj bodova sa Liverpulom na kraju, pod uslovom da “crveni” pobede Njukasl. Tada bi odlučivala gol razlika, koja u ovom momentu ide u korist “građana” i to za čak devet golova.

U slučaju da Siti obe svoje utakmice odigra nerešeno, Liverpulu je potrebna bilo kakva pobeda protiv Njukasla.

ŽIVELI: Brendan Rodžers pre početka meča

Pogledajte pregled fenomenalne utakmice Kristal Palas – Liverpul.