Edin Džeko se povrijedio u utakmici sa Liverpoolom

U posljednjem susretu drugog kola Engleske Premijer lige sastali su se Manchester City i Liverpool.

Edin Džeko od prve minute se našao u igri, da bi nakon jednog duela sa Skrtelom u 67 minuti zbog povrede butnog mišića morao ranije da napusti igru. Još uvijek nije poznato da li se radi o ozbiljnijoj povredi Džeke. Man City je do tog trenutka imao prednost od 2:0, oba gola za Građane postigao je Jovetić. Umjesto Edina Džeke koji je do 67 minute pružio solidnu partiju u igru je ušao Agüero koji nakon svega nekoliko sekundi na terenu dovodi City u vodstvo od 3:0. Liverpool je u zahvaljujući autogolu Zabalete u 83. minuti uspio da smanji na 3:1 što se na kraju ispostavilo kao konačan  rezultat. Man City upisao je tako drugu pobjedu na startu prvenstva, u narednom kolu City je ponovo domaćin na svom terenu, a u goste im dolazi Stoke City.