Engleska Premijer liga: 1. kolo

Počela je nova sezona Premijer lige utakmicom između Mančester Junajteda i Totenhema.

“Crveni đavoli” su ostvarili svoju prvu pobedu autogolom Kajla Vokera u 22. minutu.

Stouk 0-1 Liverpul

Fenomenalan gol Filipea Kutinja u završnici meča doneo je pobedu ekipi Liverpula, koja tokom meča nije bila impresivna. U poslednjih petnaestak minuta šansu da dobituje dobio je Roberto Firmino, a novajlija Kristijan Benteke igrao je od prvog minuta.

Arsenal 0-2 Vest Hem

Nakon pobede nad Čelsijem u Komjuniti Šildu i javno iskazivanih namera da se ove sezone uđe u ozbiljnu borbu za titulu, Arsenal je još jednom razočarao svoje navijače. Veliko pojačanje Petr Čeh nije imalo svoj dan, pa je katastrofalnim istrčavanjem omogućilo “čekićarima” da pred kraj prvog dela dođu do prednosti.

U nastavku je ekipa Slavena Bilića postigla još jedan gol, a mnogi veruju da je Čeh i u toj situaciji mogao da reaguje mnogo bolje.

Mančester Junajted 1-0 Totenhem

Memfis Depaj, Mateo Darmijan, Serhio Romero, Morgan Šnajderlin i Bastijan Švajnštajger su debitovali za klub sa Old Traforda, ali domaći ipak nisu uspeli da kreiraju veliki broj prilika na utakmici.

Iako su na odmor otišli sa prednošću od 1-0, igrači Junajteda u prvom delu meča nisu uputili ni jedan udarac u okvir gola Totenhema. Domaći su prvi šut u okvir uputili u 65. minutu.

“Pevci” su preko Kristijana Eriksena imali prvu šansu, ali je Danac šutirao preko gola.

Ovo je prvi put da prvi gol u novoj sezoni Premijer lige bude autogol. Zanimljivo je da su igrači Totenhema i 1997. godine postigli autogol u prvom kolu Premijer lige protiv Mančester Junajteda.

Njukasl 2-2 Sautempton

Iako doveden kao veliko pojačanje, Aleksandar Mitrović je meč počeo na klupi, dok se na drugoj strani Dušan Tadić našao u startnoj postavi i zabeležio asistenciju. Gosti su poveli, domaći izjednačili, a Šejn Long ipak doneo bod Sautemptonu.

Čelsi 2-2 Svonsi

Odbranu titule Čelsi ne samo da nije počeo pobedom, već je strepeo i da će biti poražen. Iako su dva puta imali prednost, “plavci” su na kraju ostali bez jednog igrača, jer je Tibo Kurtoa načinio jedanaesterac i dobio crveni karton.

Everton 2-2 Votford

Bornmut 0-1 Aston Vila