Engleska Premijer liga: 35. kolo

Sanderlend se na neverovatan način ponovo vratio u život – pobedili su Čelsi na Stamford Bridžu rezultatom 2-1. Time je baš poslednji tim na tabeli promenio čuveni podatak da Žoze Murinjo nikada nije izgubio na Stamford Bridžu u Premijer ligi. Liverpul je u svom stilu došao do vođstva od 2-0 nad Noričem već u jedanaestom minutu, ali su u nastavku igrali nešto slabije. Ipak su pobedili 3-2 i značajno se primakli osvajanju titule.

Mančester siti je na svom terenu očekivano bio bolji od VBA. Everton je i drugi put ove sezone bio bolji od Mančester junajteda, u pravom smislu te reči, i zasluženo su slavili rezultatom 2-0. Arsenal je relativno lako savladao Hal, a Lukaš Podolski je sa dva gola još jednom potvrdio dobru formu. Fulam je na Vajt Hart Lejn došao po važne bodove za opstanak, ali ih nije osvojio. Totenhem je pobedio rezultatom 3-1, mada su gosti imali priliku da se vrate u meč. Kristal Palas nastavlja da niže pobede, a ovog puta su na gostovanju pobedili Vest Hem.

Svonsi je konačno pobedio i to na Sent Džejms Parku, iako je Njukasl prvi došao do prednosti. Kardif i Stouk, kao i Aston Vila i Sautempton su svoje utakmice odigrali nerešeno.

19/04/2014 13:45 Vajt Hart Lejn