Engleska Premijer liga: 37. kolo

ČUDODTVORAC: Toni Pjulis je izvukao "orlove" sa dna do jedanaeste pozicije, zbog čega je stekao status čudodvorca kod navijača

Neverovatna utakmica na Selhurst Parku je definitivno najupečatljiviji ovosezonski događaj. Liverpul, koji gotovo da je imao obavezu da pobedi, bio je dobrom putu da to i ostvari, jer je imao tri gola prednosti do 55. minuta. Međutim, neverovatni Kristal Palas je za samo deset minuta uspeo da dođe do izjednačenja. Liverpul je jurišao kako bi na 3-0 postigao još neki gol i popravio gol razliku, ali su domaći to iskoristili da se potpuno vrate u meč.

Mančester siti je uspešno prebrodio možda i najtežu prepreku pre kraj puta ka tituli pobedivši Everton na Gudison Parku. Domaći su poveli odličnim golom Rosa Barklija, ali su “gražani” preko Serhija Aguera i Edina Džeka došli do preokreta.

Sanderlend nastavlja da pravi čuda! Posle remija sa Mančester sitijem i pobede nad Čelsijem, pobedili su Mančester junajted na Old Trafordu i popeli se na tri boda od zone ispadanja. Sebastijan Larson je bio strelac jedinog gola na utakmici.

Čelsi je u duel sa Noričem ušao bez preteranih očekivanja i u skladu sa tim su odigrali utakmicu bez golova, a po bod ne znači mnogo ni jednom ni drugom timu. Golom Olivijea Žirua Arsenal je ostvario pobedu nad Vest Bromvič Albionom. Vest Hem je u gradskom derbiju bio bolji od Totenhema, koji je od 25. minuta igrao sa igračem manje zbog crvenog kartona za Junasa Kabula.  Aston Vila je pobedila Hal i osigurala opstanak u ligi, a do vođestva su stigli već u prvom minutu. Stouk je bio ubedljiv protiv Fulama, ostavivši “kotidžere” četiri boda od spasa. Njukasl je prekinuo svoj niz od šest poraza pobedom nad Kardifom, koji već može da počne pripreme za takmičenje u drugoj ligi. “Plave ptice” su pre rezultatu 1-0 imale nekoliko odličnih prilika da dođu do izjednačenja, ali ih nisu iskoristile.