Hal posle preokreta u finalu FA kupa, Stiv Brus pio čaj i prepustio reč kapitenu na poluvremenu

Hal će igrati protiv Arsenala u finalu FA kupa pošto je pobedio ekipu Šefild Junajteda u polufinalu rezultatom 5-3. Šefild, koji igra u trećoj engleskoj ligi, dva puta je dolazio do vođstva, ali su “tigrovi” uspeli u drugom poluvremenu da potpuno preokrenu rezultat.

Džoz Bakster je u devetnaestom minutu doneo prednost autsajderu. Janik Sagbo je izjednačio u 42, ali je Stefan Skugal vratio prednost Junajtedu već posle tri minuta.

[pullquote]Nisam govorio mnogo, to je uradio kapiten. Odavno je kapiten preuzeo to na sebe. Ja samo sedim uz šolju čaja i prepustim njima da se dogovore.[/pullquote]

Metju Frajat, koji je na početku drugog poluvremena ušao u igru, doneo je izjednačenje Halu već posle četiri minuta na terenu. Tom Hadlston u 54. pogađa za postuni preokret. Stiven Kvin, takođe rezervista, je povisio na 4-2. Hal je za samo dvadesetak minuta u nastavku od jednog gola zaostatka došao do dva gola prednosti. Džejmi Marfi je u 90. minutu vratio tračak nade Šefild Junajtedu, ali je u nadoknadi vremena Dejvid Mejler postavio konačnih 5-3.

Stiv Brus, menadžer Hala, je rekao da je on napravio taktičke promene na poluvremenu, ali da je za veliki preokret zaslužan kapiten Kurtis Dejvis, koji je razgovarao sa saigračima u svlačionici na poluvremenu.

– Nisam govorio mnogo, to je uradio kapiten. Odavno je kapiten preuzeo to na sebe. Ja samo sedim uz šolju čaja i prepustim njima da se dogovore. Mi smo napravili nekoliko taktičkih izmena, ali glavni deo posla je obavio kapiten, što je retkost u modernom fudbalu – rekao je Brus.