Kakav meč u prvoj rundi Liga kupa: Završeno rezultatom 6:6, penali odlučili pobednika

Četvrtoligaš Dagenhem end Redbriž je umalo u prvom kolu Liga kupa eliminisao ekipu Brentforda, koja se takmiči dve lige iznad. Rezultat posle produžetaka je bio 6:6, a ekipa iz Čempionšipa je posle jedanaesteraca ipak pobedila.

Ovo je prvi put u istoriji Liga kupa da se utakmica završi tim rezultatom.

Brentford je već u 9. minutu vodio 2:0, ali je osam minuta kasnije Dag & Red smanjio zaostatak. Favorit je vratio prednost od dva gola, međutim u poslednjem minutu prvog poluvremena domaćin se ponovo približava na samo gol minusa.

Posle deset minuta igre ekipa iz četvrte lige stiže do izjednačenja. Bilo je 3:3 sve do 83. minuta, kada Brentfort ponovo dolazi do vođstva. Ali domaći još jednom u poslednjem minutu poluvremena postižu gol, ovog puta za ulazak u produžetke.

Tek tu počinje zaplet, jer tim iz Čempionšipa i po treći put ima vođstvo, ali za samo tri minuta domaćin pravi potpuni preokret. Ipak u 117. minutu Brentford poravnava na 6:6 i zahvaljujući intervencijama svog golmana dobija utakmicu posle izvođenja penala.

Naručite majice vaših omiljenih klubova po povoljnim cenama. Možete ih naručiti u našoj internet prodavnici, ali i preko facebooka i mejla englezi.net@gmail.com