Kardif na TANkom ledu

Sasvim ličan i sasvim genijalan komentar subotnjih utakmica.

Piše: CarraGarry tim

Veliki Sem protiv anonimusa

Big Sam, a na drugoj strani anonimus. Čovek sa prezimenom propale investicije Liverpoola, nekadašnjeg ubitačnog levog krila, sad igrača Hammersa, Downing. E tako se preziva čovek koji je sa WBA uspeo da otme bod domaćinu.

Primio je tri, ali je i dao tri. Tako je Boleyn ispratio 2013. godinu. Joe Cole, Maiga i kapiten Nolan, a na drugoj strani prve golove za novi klub postigao je iskusni Anelka, a dobru formu potvrdio engleski Brazilac Berahino. Bilo je 3:3. Tako se otvorilo 19. kolo.

Mir za Mojesa

Nagoveštavalo je efikasne mečeve, Norwich je ugostio Moyesove momke. Uzeli su momci sa “teatra snova” loptu, držali je u posedu 70 odsto, ali Norwich je bio ekipa koja napada i koja pravi šanse. Fudbal je čudna igra, lopta je okrugla, šanse se ne vraćaju ali vas protivnik uvek kazni. Giggs nije počeo drugi deo meča, možda zbog snage, možda zbog taktike. Kako god, to je bilo to. Wellbeck umesto Giggsa i 0:1. Rutinski privedena utakmica kraju i Moyes miran, navijači mirni. Mir sa vama i među vas. Kod nas u Novom Pazaru se za probleme i muke kaze “halovi”. E ako to niko nije znao, sad zna, a po najviše ekipa Fulhama.

[pullquote]E u Kardifu su stvari malo drugačije. Navijači imaju plave dresove, plave šalove, plave tetovaže, sve što je vezano za klub vezano je i za plavu boju. A onda na terenu crvena ekipa, crveni grb i jedan ružni madafaka sa prevaziđenim naočarima.Vlasnik. O, Bože,zašto?[/pullquote]

Kako je Fulam išao po bod

Bez golova na poluvremenu, znači igra na bod na vrućem terenu, možemo mi to. Takvim stavom su igrači kročili na “KC stadion” i počeli i drugo poluvreme, ali šta je bilo i zašto je to baš tako, niko osim Boga ne zna ali smo svedoci da je Hull postigao 6 golova, Huddlestone ošišao deo kose, Koren pustio dva kroz mrežu i totalno neočekivano, Hull je razbio londonsku ekipu. Bravo za Brucea. Velikog rivala.

Kad će Pelegrini da naraste

Manje golova ali više drame viđeno je, pogađate, na Etihadu. Bili su tu gosti i United, Tottenham, Arsenal, Liverpool i svi su oni primili minimum dva. Stopostotan učinak na domaćem terenu zamalo nije poljuljao Pelegrini mixom svoje ekipe. Da se ne lažemo, pa i da je kompletnu B ekipu ubacio u prvih 11, City bi i tako bio apsolutni favorit protiv omalenog Crystala. Ali nije tako na terenu bilo. Crystal je igrao, Crystal se branio.Vrag je odneo šalu, izašao je Boyata a ušao Negredo. Morao je. Nije dao gol ali je bio tu kad je Dzeko pogodio za mršavih 1:0. Ovde nemojte praviti paralelu između prošlonedeljnih 1:0 Chelseaja i ovonedeljnih 1:0 Cityja. Chelsea je to hteo, City nije. City nije “old school”, nije toliko ni Chelsea, ali Mourinho je “special one”. Pelegrini mora još da raste, kao EPL menadžer, ništa drugo.

(Ne)zaslužena podela bodova

“Villa park” se raspevao još u 7. minutu kada je Agbonlahor postigao gol na asistenciju Adresa Vajmana. Njegov treći gol na poslednjih trideset utakmica na “Villa Parku”. Slavlje Midlandsa je trajalo do 36. minuta kada je Drogbin zemljak Rolan Lamah zatresao mrežu Guzanu. Prvo poluvreme se završilo, a “labudovi” su u drugom sve ćešće napadali. Imali su posed kao kod kuće da igraju 27% – 73 %. Podatak koji govori u kakvom je Villa problemu da su povezali 144 pasa za 90 minuta. Svonsiju je to mnogo bolje išlo – 619. Svonsi je samo jedan bod iznad Aston Ville i trebao je napustiti Birmingham sa tri boda da se Brad Guzan nije pobrinuo za to svojim odbranama.

Meč kola

A Cardiff vs Sunderland? Šta se desilo tamo ljudi moji. Niste gledali!? Je l’ moguće!? Šta, nisu vam imena tolika atrakcija!? Ako se neko pronašao u ovome, nek slobodno prestane sa Epl-om i nek se prebaci na League A i nek prati koliko šejk može da potroši para a da ga ne bude sramota. Šalu na stranu, fantastičan meč. Jeste počelo kolo sa 3:3 West Hama i West Broma. Bravo za njih. Golova 6. Ali poslednja subotnja utakmica je bila prava poslastica. Tamo nije bilo kao na nekim drugim mestima.  “Ok, imam kartu, sa ortacima sam u pabu, pevam, pijem pa onda idem da se derem i slavim kao lud kad damo gol. Posle svako svojoj kući and life goes on”. E u Kardifu su stvari malo drugačije.

[pullquote] Promenio je boju dresova, boju i model grba, doveo molera da bude asistent menadzera, pitao gollmana Marshala zašto nije dao ni jedan gol, smenio menadžera, zabio dres u pantalone, a vrh predstave je zlatna toka na kajišu i aplauz kod gola. [/pullquote]

Navijači imaju plave dresove, plave šalove, plave tetovaže, sve što je vezano za klub vezano je i za plavu boju. A onda na terenu crvena ekipa, crveni grb i jedan ružni madafaka sa prevaziđenim naočarima.Vlasnik. O, Bože,zašto? Ne, nema potrebe da me neko ispravlja i da mi kaže kako ja ili neko od ekipa ne sme ili ne bi trebalo da kaže sve to za tog čoveka. To nije čovek,to je monstrum.Nije on nikog ubio. Ali je uradio nešto što je neoprostivo. Promenio je boju dresova, boju i model grba, doveo molera da bude asistent menadzera, pitao gollmana Marshala zašto nije dao ni jedan gol, smenio menadžera, zabio dres u pantalone, a vrh predstave je zlatna toka na kajišu i aplauz kod gola. Video od navijača pa i on. Šta će jadnik, osim para ništa drugo u životu nema. Radovao se on dva puta, ali nikako da smognemo snage Garry i ja da kažemo bravo Cardiff. Ajmo iz opasne zone. Jedan deo nas želi da tim ispadne, drugi deo želi da tim ostane. Sve što je vezano za fudbal je vezano i za opstanak, ali sve što je vezano za tu budalu, želi ispadanje. Složićete se. Nadam se.

vinsent tan

Ok. Malo manje subjektivnosti, malo više objektivnosti. Utakmica vrh. Prava prava engleska utakmica. Pršti na sve strane. Sve je na ivici faula, ma šta faula, kartona, ali sudija samo odmahuje rukom. Ponekad i glavom. Keep playing,keep playing. Nastavi. Igrači u neverici, noge u bolu a protivnik već spreman da kazni. Sine,okreći se, reaguj. I baš kad je reagovao, Cardiff povede. Mutch je primio loptu, krenuo sa njom, opalio, a lopta zakačila protivnika i smestila se iza leđa Manonea. Manonea, Arsenalovog, koji je na pozajmici u Sunderlandu, doveo ga je čovek čiji je gol i dalje najlepši gol u istoriji Premijer lige od njenog osnivanja (1992), a čovek koji više nije tu – Di Canio. Drugo poluvreme, ista borba. Spektakl u Welsu. Valja se lopta, napadi kao na traci i onda prođe Mutch, zavrnu loptu u peterac, tamo Campbell sam kao duh, gol 7 metara, Cardiff 2:0. Raduje se nečovek. Ne radujem se ja. Ni Garry. Ni Campbell, ako ćemo iskreno. Samo i samo zbog njega. Nečoveka.

Razmišljam, gde li je Malky? Njima bolje ide bez njega nego sa njim. Zar je moguće? Sunderland mora više napred, mora jače, mora bolje. Puca Borini,”dribla” Bardsley, promašuje Altidore. U Az-u je prošle sezone dao brdo golova, ovde promašuje zicere. Ono juče nije zicer. Ono je show. Karta u jednom smeru. Prazna paklica. Borini je napustio igru. Borini se onesvestio u svlačionici i odvezen je do prve bolnice. Sad je već bolje. Pitao sam se šta je sa njim, bitan je, ne toliko za Sunderland koliko to što je i dalje igrač mog Liverpoola koji je na pozajmici tu. Eeeeej, imaj malo respecta! Momak ume da igra, samo nema sreće.

Ušao je u igru čovek kojeg ja i Garry zovemo “Fox in the Box”. Fletcher. Daj mu loptu,on će dati gol. Proveren napadač. Ima njuh. Njegov učinak na terenu: jedan neuspeli prodor, jedan izgubljen duel i jedan gol. Ali pravi gol u pravo vreme. Čovek je bio na pravom mestu. Bravo Gus. Gus ume sa Sunderom, Gus ih razume, Gus ih bodri. Ovamo to nema ko, kreten je otpustio menadzera! Ajmo,svi! I krenuše svi u napad. Pet minuta pokazuje pomoćni sudija kraj terena. Još toliko do kraja. Nekom malo, nekom dovoljno da izgricka nokte. Udari, spreči, uradi bilo šta samo nemoj da ubaci loptu unutra. Jack sam. Jack sam! Šutnuće. Jack šuta, šuma nogu, šuma igrača, tri odbitka u rastojanju od 10 metara, život staje, semafor pokazuje 94:56 i lopta kao rukom ubačena u mrežu – 2:2! Jack srećan. Srećan Sunderland, srećan Gus. Srećan ja, srećan Garry. Triler. Kraj. Žao mi navijača ali… Danas slede novi mečevi. Dobri. Ali ovaj je pobednik.Unapred.