Komentar: Kako se Arsenal obrukao

Mančester siti je silan na svom “Etihadu”. Ovog puta su ponizili Arsenal rezultatom 6-3.

To nije njihova najubedljivija pobeda ove sezone, ali je za sad najznačajnija. Prepolovili su prednost od šest bodova koje je lider na tabeli uoči meča imao u odnosu na njih. Mančester siti je nastavio i svoj izuzetan učinak na domaćem terenu: osam pobeda na osam utakmica.

Od prve sekunde se videlo da se Arsenal neće dobro provesti. Tek su u sedmom minutu uspeli da prebace loptu na polovinu “građana”. A sedam minuta posle toga su primili gol. Iako je Siti potpuno kontrolisao utakmicu, “tobdžije” su uspele da, uz dosta sreće, dođu do izjednačenja.

Kada je Mančester siti nastavio sa svojom igrom i došao do dva gola prednosti, tim Arsena Vengera je pokazao neverovatnu dozu amaterizma. Način na koji su gubili lopte i bili nezainteresovani da je ponovo osvoje bio je zaista sraman. Takva nezainteresovanost nije viđena na terenima Premijer lige zaista dugo. I to je navjeći utisak koji je na mene ostavila utamica.

“Gubimo, ne možemo da ih stignemo i nećemo ni da se trudimo” – to je bilo geslo lidera na tabeli. To, u kombinaciji sa željom domaćih da ponize još jednog rivala na svom terenu, jer znaju da u gostima uvek postoji mogućnost da kiksnu, imalo je kao ishod čak šest golova u drugom poluvremenu, od kojih su dva viđena u nadoknadi vremena.

Rasulo u redovima Arsenala najbolje opisuje događaj po završetku meča, kada se Per Mertesaker izdrao na Mesuta Ozila zbog toga što ovaj nije prišao da pozdravi navijače Arsenala koji su morali da prisustvuju ovoj sramoti.

Ozil se kasnije izvinio fanovima zbog toga. I to je sve što znamo o Nemcu u vezi sa ovom utakmicom. Nismo ga videli u toku utakmice.

Arsenal je i dalje prvi, bez obzira na ovaj poraz i na eventualne pobede Čelsija i Liverpula. Mančester siti se opasno približava i podseća da su, u stvari, veoma opasna ekipa, bez obzira na očajne rezultate van svog terena.