Leonardo Uljoa: Čovek koji ne dozvoljava da Lester gubi

Leonardo Uljoa igra svoju prvu sezonu u Premijer ligi. On nije buduća zvezda, jer ima već 28 godina i nema vremena za gubljenje. Zato je u prvih pet kola postigao isto toliko golova.

Što je još znanimljivije, Argentinac je već tri puta pogađao metu samo dva minuta pošto bi njegov tim primio gol. Tri puta nije dozvolio da “lisice” budu otpisane.

Zato je njegov lični saldo pet golova, a saldo Lestera je osam osvojenih bodova i dve pobede u nizu. Lester je ove sezone ušao u Premijer ligu. Svoj napad su pojačali dovođenjem Uljoe iz Brajtona, koji je tamo postigao 23 gola na 50 nastupa.

Na svakoj utakmici na King Pauer stadionu u dosadašnjem delu sezone Leonardo Uljoa je u roku od dva minuta od primljenog gola, postizao pogodak kojim je vraćao nadu svojim navijačima.

Uljoa nije tražio vreme za adaptaciju, baš kao što ga nije tražio ni igrajući u Čempionšipu. On je, zapravo, ove sezone postigao 7 golova, jer se, pre dolaska u Lester, tokom avgusta već upisao u strelce na utakmici druge engleske lige, a bio je strelac i u FA kupu.

uloa

A onda je u Premijer ligi počeo da “ubija u pojam” protivnike Lestera. Evo kako je to išlo.

1. kolo: Lester 2 – 2 Hal

Ejden Megidi donosi prednost gostima u 20. minutu. Dva minuta kasnije Uljoa poravnava. Everton je ponovo vodio, ali su domaći ponovo izjednačili i osvojili svoj prvi bod u sezoni.

3. kolo: Lester 1 – 1 Arsenal

Arsenal preko Aleksisa Sančeza dolazi u vođstvo u 20. minutu. Dva minuta kasnije Uljoa poravnava, a rezultat se nije menjao do kraja. Lester osvaja svoj drugi bod.

5. kolo: Lester 5 – 3 Mančester Junajted

U 16. minutu Mančester Junajted je poveo 2-0 i činilo se da će to biti lak posao, ali samo minut kasnije Uljoa smanjuje na 2-1. Lester je pobedio 5-3, a Argentinac je postigao još jedan gol.

uljoa

Na svakoj utakmici na King Pauer stadionu u dosadašnjem delu sezone Leonardo Uljoa je u roku od dva minuta od primljenog gola, postizao pogodak kojim je vraćao nadu svojim navijačima. Bio je strelac i pobedonosnog gola u gostima protiv Stouka, a jedina utakmica na kojoj ove sezone nije uspeo da pošalje loptu u mrežu bila je ona na Stamford Bridžu, kada su “lisice” poražene od Čelsija 2-0.

Lista strelaca u Premijer ligi

1. Dijego Košta (7)

2. Leonardo Uljoa (5)

Njegov transfer je koštao oko 8 miliona funti, a pre Brajtona Uljoa je tri godine igrao za Almeriju.

Ako ti se sviđa priča o napadaču Lestera, podeli je na fejsbuku ili tviteru [wpsr_sharethis]