Liga šampiona: Arsenal prokockao tri gola prednosti

Arsenal je vodio 3-0 do 61. minuta, a onda je pred svojim navijačima dozvolio Anderlehtu da dođe do izjednačenja.

Aleksandar Mitrović je doneo izjednačenje u 90. minutu, a Entoni Vanden Bore je prethodno sa dva gola vratio Belgijance u igru.

Arsenal je poveo golom Mikela Artete sa bele tačke, a ubrzo zatim je Aleksis Sančez povisio na 2-0. Kada je Aleks Okslejd-Čemberlen u 58. minutu dao treći gol za “tobdžije” činilo se da je pobeda potvrđena. Međutim, gosti su vratili sebi nadu već posle tri minuta.

Na neki način ovo je bila mala osveta za prošli susret ovih timova, kada je Anderleht vodio sve do 89. minuta, a onda Arsenal sa dva gola napravio preokret.

U ovoj grupi je prva Borusija Dortmund sa 12 bodova, 7 ima Arsenal, a 2 Anderleht, dok Galatasaraj ima samo bod. U narednom kolu Arsenal igra sa Borusijom.