Liga Šampiona: Čelsi pobedio 6-0, Mančester Siti samo 2 boda posle 3 kola

Čelsi je ubedljivo savladao ekipu Maribora na Stamford Bridžu rezultatom 6-0,  a jedan gol za “plavce” je postigao i povratnik Didije Drogba.

Mančester Siti je prokockao dva gola prednosti i iu Moskve doneo samo jedan bod posle 3 odigrane utakmice u grupnoj fazi Lige šampiona,

Čelsi nije olako shvatio ekipu Maribrora, koja je u prva dva kola uzela po bod Šalkeu i Sportingu. Bez povređenog Dijega Košte, sa Loikom Remijem u startnoj postavi, “plavci” su krajnje odgovorno počeli utakmicu i do vođstva došli već u 13. minutu upravo preko Remija.

Francuz se tom prilikom i povredio, pa ga je zamenio Drogba. Posle sedam minuta na terenu legenda Čelsija se sa bele tačke upisala u strelce, po prvi put od svog povratka u klub.

Kpiten Džon Teri je u 31. minutu povisio na 3-0 i tada je utakmica praktično bila rešena. U nastavku je Eden Azar postigao još dva gola, a gosti su postigli i jedan autogol i promašili penal.

Čelsi je sa 7 bodova prvi u svojoj grupi. Drugi je Šalke koji ima 5 bodova, treći Maribor sa 2 boda, a četvrti Sporting sa jednim osvojenim poenom.

Mančester Siti je golovima Serhija Aguera i Džejmsa Milnera na poluvreme otišao sa prednošću, uprkos negostoljubivoj klimi u Moskvi. CSKA je ipak uspeo da se vrati u meč i osvoji bod, ostavivši “građane” na trećoj poziciji u grupi, sa samo dva osvojena boda.

cska

Sejdu Dumbia je smanjio prednost gostiju, a isti igrač je četiri minuta pre kraja posle duela sa Aleksandrom Kolarovim iznudio penal, koji je Načo uspešno pretvorio u bod.

Bajer Minhen je prvi u ovoj grupi sa 9 bodova. Druga je Roma koja ima 4, a Siti ima 2. Ekipi CSKA je ovo bio prvi bod.