Liverpul 2-2 Arsenal: Pet neverovatnih podataka o derbiju + Ko je zaslužio pobedu

Gol Martina Škrtela u sedmom minutu nadoknade doneo je Liverpulu bod protiv Arsenala. “Crveni” su poveli i napadali, ali su “tobdžije” napravile preokret.

Manje od dva minuta posle vodećeg gola domaćih, Matje Debuši je poravnao, a u nastavku je Olivije Žiru doneo preokret svom timu.

Arsen Venger je pokušao da odbrani rezultat, ali mu to nije pošlo za rukom, bez obzira na to što je njegov tim igrao defanzivnije na kraju i čak imao igrača više.

Naime, Fabio Borini, koji je ušao sa klupe, dobio je dva žuta kartona u razmaku od dva minuta, što je ovaj derbi učinilo još uzbudljivijim.

Šta su rekli menadžeri

Brendan Rodžers (Liverpul): Nema sumnje da smo zaslužili pobedu, igrali smo neverovatno. Danas smo igrali bolje nego prošle sezone kad smo pobedili 5-1.

Arsen Venger (Arsenal): Ovo je možda i pošten rezultat, ali smo razočarani što smo dozvolili da protivnik posle kornera šutira ostane potpuno sam. Bila je ovo intenzivna utakmica, a prvo poluvreme smo odigrali “sa podignutom ručnom”.

Šta kaže Optina statistika

1.  Arsenal je dva puta šutirao u okvir gola i oba puta pogodio mrežu. Svaki od poslednjih šest Arsenalovih šuteva u okvir gola je pretvoren u pogodak (četiri protiv Njukasla i dva protiv Liverpula)

2.  Liverpul je čuvao vođstvo svega 1:53 minuta

3.  Arsenal je imao loptu u svom posedu svega 36,5 odsto vremena, što je njihov najslabiji rezultat još od 2003. godine

4.  Niko u poslednjih 11 godina nije toliko puta šutirao ka golu Arsenala kao Liverpul na ovoj utakmici. “Crveni” su uputili čak 27 udaraca, ali smo dva su završila u mreži

5.  Liverpul ima 22 boda posle 17 kola i nikad niko u Premijer ligi nije završio iznad 6. pozicije na tabeli posle toliko osvojenih bodova u ovom periodu