Murinjo: Bolji smo, Liverpul više nije kandidat za titulu – Rodžers: Oštećeni smo za penal

Čelsi je ponovio slavio na Enfildu protiv Liverpula. “Crveni” su poveli u 9. minutu, ali su gosti golovima Gerija Kejhila i Dijega Košte došli do preokreta i do svoje devete pobede u Premijer ligi.

Posle utakmice Žoze Murinjo je rekao da je njegov tim jesenji prvak i da Liverpul nije u konkurenciji za titulu, a menadžer Liverpula Brendan Rodžers je rekao da je njegov tim u završnici meča oštećen za penal.

U devetom minutu su domaći poveli kada je snažan udarac Emrea Čana pogodio Kejhila i prevario Tiba Kurtou. Samo pet minuta kasnije je upravo Kejhil posle gužve u petercu uputio udarac, Simon Minjole je zaustavio loptu, ali tek kada je ona prešla gol liniju.

Posle izjednačujućeg gola Čelsi je bio mnogo bolji i domaći nisu uspeli da organiziju neki ozbljan napad. Do vođstva je Čelsi došao u 67. minutu kada je Košta postigao svoj deseti gol u Premijer ligi.

Murinjov tim je u dobrom delu utakmice vršio visok pritisak, čak i pre rezultatu 1-1, što može da se tumači i kao odgovor na kritike od prošle sezone da su na Enfildu igrali bunker.

– U drugom poluvremenu smo pokazali nešto novo, nismo prihvatili 1-1 na Enfildu i išli smo na pobedu. Mislim da smo bili impresivni, želeli smo da igramo, želeli smo da pobedimi i želeli smo loptu. Plavi tim je bio daleko bolji i tim koji je zaslužio pobedu je Čelsi.

On je rekao da ima još ekipa koji su kandidati za titulu, ali u njih ne ubraja Liverpul.

– Možemo reći da smo mi jesenji prvaci, ali Arsenal, Mančester siti, Mančester junajted i Sautempton su takođe u trci.

Rodžers smatra da je Kejhil igrao rukom i napravio penal, koji nije dosuđen za njegov tim.

– Jako smo se trudili, ali ta odluka je bila pogrešna ,jer je bio čist penal. Razočaran sam jer su igrači dali sve od sebe.

Strateg Liverpula je dodao da je njegov tim imao tešku nedelju, ali da će se posle internacionalne pauze vratiti u formu.