Na današnji dan: Fulam bolji od Mančester junajteda na “Old trafordu”

Fulam je nadigrao i pobedio Mančester junajted na “Old trafordu” sa 3-1 na današnji dan 2003. godine. Junići Inamoto je postavio konačan rezultat i postao prvi igrač iz Japana koji se upisao u strelce u Premijer ligi.

Fulam, čiji je menadžer u to vreme bio Kris Kolmen, poveo je još u trećem minutu golom koji je postigao Li Klark. Mark Pembridž i Luj Saha su imali priliku da povećaju prednost gostiju, ali nisu uspeli.

Pred sam kraj prvog poluvremena Dijego Forlan donosi izjednačenje.

Sted Malbrank donosi ponovo predost gostima iz Londona u 66. minutu. Trinaest minuta kasnije pozajmljeni igrač Arsenala Junići Inamoto potvrđuje pobedu Fulama.

Aleks Ferguson, menadžer Junajteda, rekao je da su gosti potpuno zasluženo pobedili, da je njegov tim bio vrlo neubedljiv i jedino je pohvalio golmana Tima Hauarda.

Menadžer “kotidžersa” Kris Kolmen je pohvalio sve svoje igrače i rekao da je njemu i dalje cilj da što pre dođe do 40 bodova, jer je pretpostavljao da je to dovoljno da se izbegne ispadanje. On je podsetio da su mnogi skeptični jer je početnik u trenerskom poslu i predviđaju mu brzi otkaz.

Na kraju sezone Fulam je bio deveti, sa 52 boda, a Mančester junajted treći.

Mančester junajted: Howard, Gary Neville, Ferdinand, Silvestre (Fortune 45), O’Shea, Ronaldo (Scholes 69), Djemba-Djemba (Bellion 80), Butt, Giggs, Forlan, van Nistelrooy.

Fulam: Van der Sar, Volz, Goma, Knight, Bonnissel (Djetou 74), Malbranque, Pembridge (Inamoto 32), Clark, Legwinski, Boa Morte (Hayles 86), Saha.