Na današnji dan: Mark Viduka postigao četiri gola protiv Liverpula

Lids je gubio 2-0 i 3-2, ali je zahvaljući četvorostrukom strelcu Marku Viduki uspeo da savlada Liverpul na današnji dan 2000. godine.

Već u drugom minutu gosti su poveli golom Samija Hipije, a u 18. su imali prednost od 2-o, posle gola Kristijana Cigea. Šest minuta kasnije Mark Viduka smanjuje na 2-1, a u drugom minutu nastavka donosi izjednačenje svom timu.

Međutim, Liverpul ponovo dolazi do vođstva golom Vladimira Šmicera. Ali ponovo je tu Mark Viduka. Dva puta je savladao Sandera Vestervelda za samo dva minuta i preokrenuo rezultat.

Lids, koji nije dobro počeo sezonu, uspeo je da izgubi samo jednom u poslednjih 16 kola i tako je ipak završio kao četvrti na tabeli, sa bodom manje od Liverpula.

Menadžer domaćih Dejvidd Oliri je posle utakmice rekao da ekipa koja ima Viduku i Alana Smita uvek može da postigne gol, ali je kazao da je njegov tim imao i sreće.

Lids: Robinson; Kelly, Woodgate (Hay), Matteo, Harte; Bowyer, Bakke, Dacourt, Burns; Smith, Viduka.

Liverpul: Westerveld; Carragher, Babbel, Hyypia, Ziege; Smicer, Murphy (Fowler), McAllister (Gerrard), Hamann; Berger (Barmby), Heskey.