Na današnji dan: Njukasl deklasirao Sanderlend u lokalnom derbiju

Njukasl je savladao Sanderlend sa čak 5-1 u lokalnom derbiju odigranom na današnji dan 2010. godine. Kevin Nolan je postigao tri, a Šola Ameobi dva gola.

Posle jednog kornera u 26. minutu Kevin Nolan se fantastično snašao u petercu, iako je bio ležima okrenut golu Simona Minjolea. Samo osam minuta kasnije isti igrač udvostručuje prednost “svraka”, jer se ponovo našao na pravom mestu u pravo vreme.

Nedum Onuoha ruši Jonasa Gutiereza u kaznenom prostoru i Njukasl dobija jedanaesterac. Šola Ameobi je šutirao jako i precizno i golmanu Minjoleu nije pomoglo što se bacio u pravu stranu.

Titus Brambl, defanzivac Sanderlenda koji je pre toga pet godina proveo u Njukaslu, dobio je direktan crveni karton zbog prekršaja nad Endijem Kerolom.

U drugom poluvremenu se Ameobi i Nolan još po jednom upisuju u strelce, a pred kraj meča Daren Bent postiže gol za Sanderlend i smanjuje na 5-1.

Ipak, na kraju sezone “crne mačke” su bile za dva meste bolje plasirane od velikog lokalnog rivala.