Na danšnji dan: Ravaneli i Žuninjo za Midlzbrovih 4-0 protiv Koventrija (Video)

Midlzbro je na današnji dan 1996. godine bio bolji od Koventrija rezultatom 4-0, čime su nastavili dobar start sezone. Po dva gola postigli su Fabricio Ravaneli i Žuninjo.

“Boro” je poveo još u trećem minutu golom Ravanelija koji je tog leta stigao iz Juventusa. Italijan je u prvom kolu tri puta bio strelac protic Liverpula. Onda je Žuninjo povisio na 2-0 u 28, pa još jednom Ravaneli u 73. Konačnan rezultat postavlja Brazilac sedam minuta kasnije.

Ekipa Midlzbroa je u prvih šest kola ostvarila tri pobede, dva remija i jedan poraz od Čelsija.

Nova zvezda tima postao je Fabricio Ravaneli, koji je na 35 utakmica postigao 17 golova. To nije bilo dovoljno da ekipa izbegne ispadanje. Naime, oni su posle dobrog početka sezone bili bez pobede do 26. decembra. Ravaneli je na kraju sezone napustio tim i prešao u Olimpik iz Marseja. U Englesku se vratio četiri godine kasnije, kada je postao član Derbija.

Drugi dvostruki strelac na meču koji pominjemo, Žuninjo Paulista, čak je tri puta dolazio i odlazio u Midlzbro. Ukupno je odigrao 125 utakmica u Premijer ligi i postigao 30 golova.