Džejms Vilson dvostruki strelac na debiju, Nemanja Vidić se oprostio od navijača

Mančester junajted je bio bolji od Hala u poslednjoj ovosezonskoj utakmici na domaćem terenu. Dvostruki strelac u pobedi od 3-1 bio je osamnaestogodišnji Džejms Vilson, kome je ovo bila prva utakmica za seniorski tim.

Ujedno, ovaj meč je bio oproštaj kapitena Nemanje Vidića od navijača na Old Trafordu, s obzirom na to da “crveni đavoli” u poslednjem kolu gostuju Sautemptonu i da iskusni defanzivac posle toga prelazi u milanski Inter.

Rajan Gigs je za ovaj meč sebe ubacio u protokol kao rezervnog igrača, a u stratnoj postavi je pored Vilsona šansu dobio Tom Lorens, još jedan igrač iz omladinskog pogona. Golovima u 31. i 61. minutu Vilson je najavio uspešnu karijeru u Mančester junajtedu i doneo dva gola prednosti svom timu u utakmici koja nije odisala naročitom žustrinom i na momente je podsećala na revijalni meč.

Metju Frajat je smanjio na 2-1 izuzetnim pogotkom, a konačan rezultat je postavio Robin van Persi, koji je ušao sa klupe.

Na klupi je počeo i Vidić, ali se zbog povrede Fila Džonsa našao na terenu već posle dvadesetak minuta igre. Srpeski fudbaler se posle meča zahvalio navijačima, kod kojih je stekao veliko poštovanje zbog svoje požrtvovanosti.

vidic

Mančester junajted još uvek ima šansu da se naredne sezone takmiči u Ligi Evrope, ali samo pod uslovom da u poslednjem kolu osvoje tri boda, a da Totenhem, koji je na petoj poziciji, na svom terenu izgubi od Aston Vile.