Ozil se probudio, Arsenal sa 3 gola za 4 minuta rešio meč protiv Aston Vile

Aston Vila je u prva četiri kola primila samo jedan gol, ali joj je Arsenal za četiri minuta dao tri. U periodu od 32. do 36. minuta golovima Mesuta Ozila, Denija Velbeka i autoglom Alija Sisoka “tobdžije” su rešile meč.

Pre toga, a naročito posle, gotovo da nismo imali šta da vidimo, osim rutnskog čuvanja lopte gostiju.

Londonski tim je možda i lakše nego što se očekivalo slomio otpor Aston Vile. Pri rezultatu 0-0 domaći su imali jednu priliku iz prekida, ali je nisu iskoristili.

Onda su fenomenalan kontranapad i dobra asistencija Velbeka doveli Ozila pred kazneni prostor Vile, pa je Nemac smireno plasirao loptu pored golmana Breda Guzana.

arsenal

Već dva minuta kasnije Velbek i Ozil su zamenili uloge, pa je Ozil asistirao Velbeku, koji je bio zaboravljen na petercu. Obezglavljena Aston Vila je i jedan ne tako dobar centaršut Kirona Gibsa ubacila u svoj gol, tako da je pitanje pobednika bilo rešeno već deset minuta pre kraja prvog poluvremena.

stat

U nastavku Vengerov tim nije bio zainteresovan za napad, a nije bio prinuđen ni da se brani. Aston Vila nije uspevala ni da dobije loptu, a kamo li da organizuje opasne napade.

Posle tri nerešene utakmice Arsenal ovom pobedom dolazi do svog devetog boda.