Rambo se vratio

„Tobdžije“ su u okviru 35. kola Premijer lige savladali „Tigrove“ rezultatom 3:0, a najveće zasluge za današnji trijumf odneo je povratnik Aron Remzi.

Posle duže vremena na sredini terena opet smo gledali dvojac Mesut Ozil – Aron Remzi koji je apsolutno pokazao koliko je nedostajao ekipi Arsena Vengera. Očekivalo se da će utakmica između Arsenala i Hal sitija biti pravi dvoboj gde su bodovi značili obema ekipama. Napuknuta arkada, par razbijenih noseva, jedan izbijen zub i nekoliko žestokih sudara opravdali su sva očekivanja fudbalskih fanova.

remzi

Čak su se i vremenski uslovi umešali i još više zakuvali atmosferu kada je na samom startu jak vetar oduvao reklamne table na teren „KC“ stadiona.

Prvi su zapretili „Tigrovi“ šutevima Nikice Jelavića i Šejna Longa, međutim golman Arsenala Vojčeh Šćešni je oba puta bio siguran. Koliko je u prethodnim mesecima nedostajao dobar kreator igre pokazao je Mesut Ozil kada je kombinovao sa Remzijem da bi potom uputio dugačak pas do Santija Kazorle koji upošljava mladog Velšanina a ovaj je smešta u dalji desni ugao golmana Stiva Harpera. Igrao se 31. minut.

Samo nekoliko minuta kasnije mogao je Hal do izjednačenja ali Džek Livermol pogađa stativu. Kazna stiže nebrzo zatim kada Olivije Žiru prodirući po desnoj strani dugom loptom upošljava Remzija a ovaj je grudima spušta na bombastičnu levicu Lukaša Podolskog. Četrdeset peti minut i 2:0 za Arsenal. Lukaš Podolski postigao je pet golova u zadnjih 5 ligaških utakmica i ovim izdanjem pokazao da Venger definitivno može da računa na njega.

Radost na licima igrača – Podolski postiže treći pogodak i matira Hal

Proba za FA kup finale se odigravala savršeno i na poluvremenu je Arsenal imao siguran rezultat. Dobro je igrao Hal tokom prvog poluvremena međutim u nastavku se igra „Tigrova“ totalno raspala pa je nebrzo po početku drugog poluvremena Podolski opet postigao gol kada je Remzi šutirao a Harper odbranio. Igrao se 54. minut i već se tada videlo da će Arsenal najverovatnije izaći iz tigrove jazbine sa sva tri boda. U nastavku utakmice videli smo još i nedosuđeni penal za Arsenal kao i komičnu priliku Žirua koji iz mrtvog ugla pogađa samo prečku nakon greške golmana Hala.

Nakon ovog meča Arsenal se učvrstio na četvrtoj poziciji i mnogi su se – gledajući današnju igru „Tobdžija“ zapitali kako su uopšte dozvolili da se tako nešto desi. Mnoge ekipe su gostovale Halu i mučile se da osvoje bodove dok je Arsenal lagano priveo posao kraju.

Da se upravo današnji igrač meča Aron Remzi nije povredio još Decembra prošle godine, navijači Arsenala su ubeđeni da bi se u ligi trenutno vodila jedna sasvim druga priča.

Pogledajte pregled utakmice Hal – Arsenal.