Stiv Brus brani igrača koji je upljuvao Harta

Menadžer Hala Stiv Brus stao je u odbranu svog igrača Džordža Bojda, koji je tokom rasprave sa Džo Hartom upljuvao golmana Mančester sitija.

Brus smatra da Bojd nikad ne bi uradio tako nešto, iako se na nekim snimcima može videti da menadžer ne poznaje dobro svog igrača. Golman Sitija i napadač Hala su ušli u sukob kad je Bojd pokušao da inscenira jedanaesterac.

Bojd je ušao u igru u drugom poluvremenu, a u 68. minutu se našao u kaznenom prostoru Mančester sitija. Hart je pokušao da dođe prvi do lopte, a napadač Hala je njegov start iskoristio da padne, što je razbesnelo reprezentativnog golmana Engleske, koji je odmah hteo da se obračuna sa Bojdom. “Tigrovi” nisu dobili penal, a Hart je dobio pljuvačku u lice.

– Džordž Bojd ne bi uradio to. Nema šanse. Ne namerno, u svakom slučaju. On je pošten, igrao je neligaški fudbal do pre šest godina – rekao je Brus.

S druge strane, Bojd smatra da je Hart trebalo da dobije crveni karton zbog toga što je pokušao da ga udari glavom. Pogledajte pregled utakmice Hal – Mančester siti koju su gosti dobili rezultatom 2-0, iako su igrali sa igračem manje 80. minuta. Pogledajte spornu situaciju i sami procenite ko je u pravu.