Van Gal startovao porazom, Svonsio pobedio na Old Trafordu

Svonsi je dva puta vodio i zasluženo došao do svoje prve pobede nad Mančester Junajtedom u Premijer ligi. Novi menadžer “crvenih đavola” Luis van Gal je startovao lošije nego njegov prethodnik Dejvid Mojes, koji je prošle sezone u prvom kolu, takođe protiv Svonsija, pobedio 4-1.

Ovo je ujedno i prvi poraz Junajteda na otvaranju sezone na Old Trafordu još od 1972. godine.

Van Gal počeo gore od Dejvida Mojesa

– Razočaravajuće je izgubiti prvu utakmicu na svom terenu. Ja preuzimam odgovornost za ovaj poraz. U prvom poluvremenu nismo igrali kao tim, bilo je mnogo pogrešnih poteza. Za to što u nastavku nismo igrali timski odgovoran sam ja. Mi smo imali više prilika, ali to nije značajno, samo se golovi računaju – rekao je Van Gal posle utakmice.

U startnoj postavi Mančestera bila su trojica debitanata: Ander Herara, Tajler Bleker i Džes Lingard. Očekivano, “crveni đavoli” su igrali u formaciji sa trojicom igrača u poslenjoj liniji. Iako su bili dosta angažovani i igrali odgovorno, igrači Mančester Junajteda u prvom poluvremenu nisu uspeli da ozbiljnije zaprete gostima iz Velsa. U nekoliko navrata tokom prvog dela igre “labudovi” su čak preuzimali inicijativu. U 28. minutu Ki je precizno šutirao sa dvadesetak metara i savladao Davide De Heu. Asistent je bio Gilfi Sigurdson, pojačenje iz Totenhema, koji je postigao i pobedonosni gol u drugom poluvremenu.

Ki Sung je strelac prvog gola u Premijer ligi ove sezone

Posle osam minuta igre u nastavku Vejn Runi je poravnao rezultat, lepim udarcem preko glave, posle kornera. Međutim, lep kontranapad koji je započeo Vilfred Boni, a završio Sigurdson rezultirao je pogotkom za goste, koji su do kraja meča uspešno čuvali prednost i često držali loptu u svom posedu.

Vejn Runi je doneo izjednačenje Mančester Junajtedu

Adnan Januzaj, koji je zamenio povređenog Lingarda, odigrao je vrlo dobar meč i jedini je svojim prodorima stvarao problem odbrani Svonsija.