Velika pobeda Mančester junajteda za plasman u četvrtfinale Lige šampiona

Mančester junajted je pobedio ekipu Olimpijakosa rezultatom 3-0 i tako se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona.

Sva tri gola je postigao Robin van Persi. Šampion Engleske je jurio zaostatak od dva gola iz prvog meča i uspeli su da poravnaju ukupan rezultat već u prvom poluvremenu.

Van Persi je u nastavku iz slobodnog udarca postigao i treći, ključni pogodak. Ovom pobedom Mančester junajted je na najbolji mogući način odgovorio na krizu u svojim redovima.

Dejvid Mojes, o čijem se otkazu mnogo spekuliše, je napravio male taktičke i kadrovske promene, pa su šansu dobili veterani Rajan Gigs i Rio Ferdinand. Deni Velbek je takođe bio u startnoj postavi. Sjajni Vejn Runi je igrao nešto defanzivniju rolu nego obično.