U posljednjoj utakmici sedmog kola Barclays Premijer lige, West Ham United je u londonskom derbiju savlado ekipu QPR-a sa 2:0.

Ova pobjeda je omogućila ekipi West Ham Uniteda da internacionalnu pauzu dočekaju na sedmoj poziciji, a QPR je novim porazom ostako prikovan za dno.

West Ham Unitedu je trebalo samo pet minuta da dođu do pogotka, a tragičar je bio branič QPR-a Onouha koji je loptu pospremio iza leđa svog golmana Roberta Greena. “Čekićari” su ubrzo mogli i do drugog pogotka, ali na proigravanje Valencie, Diafra Sakho šutira neprecizno. Na pauzu se otišli pri minimalnom vodstvu “Čekićara”. Početkom drugog poluvremena gosti su prijetili, ali je golman domaćih Adrian bio na visini zadataka. Igrala se 59. minuta kada je na šut Jamesa Tomkinsa, Diafra Sakho postavio glavu i duplirao vodstvo “Čekićara”, što će se ispostaviti i da je konačan rezultat. Do kraja utakmice bitno je izdvojiti pokušaje Kevina Nolana i Adela Taarabta, ali je rezultat ostao nepromjenjen. Golove možete pogledati OVDJE.