Derbi Liverpula i Mančester junajteda u 6 zanimljivih tačaka

huan mata mancester junajted Liverpul 1-2 Mančester junajted: Dva gola Mate, crveni karton za Džerarda

Mančester junajted je na Enfildu savladao ekipu Liverpula rezultatom 2-1 u derbiju koji može da odluči pitanje ko će naredne sezone igrati Ligu šampiona.

Utakmicu su obeležili sjajan gol Huana Mate i crveni karton za Stivena Džerarda, posle samo 48 sekundi na terenu.

1. Liverpul je bio 13 utakmica bez poraza, a poslednji tim koji ih je pobedio bio je upravo Mančester junajted.

2. Mančester junajted je drugi put u poslednjih sedam godina ostvario duplu pobedu nad Liverpulom (pobedio u obe prvenstvene utakmice utakmice u sezoni)

3. Stiven Džerard je proveo samo 48 sekundi na terenu pre nego što je dobio crveni karton. Ove sezone se samo dva puta dogodilo da igrač koji uđe sa klupe dobije crveni i oba puta su to bili fudbaleri Liverpula. Pre Džerarda ovo je uradio Fabio Borini.

Bio je ovo 50. crveni karton za fudbalere Liverpula u eri Premijer lige, a 6 je dobio Džerard.

4. Gol Danijela Staridža u 69. minutu je bio prvi i jedini šut u okvir gola fudbalera Liverpula.

5. Ovo je bila 400. utakmica Vejna Runija u Premijer ligi, ali nije uspeo da je kruniše golom, jer mu je Simon Minjole odbranio penal u 94. minutu.

6. Huan Mata je dao dva gola iz dva šuta na utakmici i imao 93 odsto tačnih dodavanja. U drugom poluvremenu je imao 14 od 14 tačnih dodavanja.