Stiven Džerard: Zaslužio sam crveni karton

stiven dzerarda zasluzio sam crveni karton

Kapiten Liverpula Stiven Džerard se izvinio saigračima i navijačima zbog crvenog kartona koji je za samo četrdesetak sekundi zaradio na derbiju protiv Mančester junajteda.

Njegov tim je čitavo drugo poluvreme igrao sa igračem manje i poražen je rezultatom 2-1.

Džerard je u igru ušao na poluvremenu, ali je nakon samo četrdesetak sekundi grubo nagazio Andera Hereru i zaradio direktno isključenje.

– Izneverio sam saigrače i navijače. Preuzimam na sebe punu odgovornost. Moram da prihvatim to, odluka je bila ispravna – kazao je Džerard posle meča.

On je dodao da nije siguran šta je uzrokovalo takvu njegovu reakciju i da nema mnogo šta da kaže, već samo želi da se izvini saigračima i navijačima.

Menadžer Liverpula Brendan Rodžers veruje da je Džerard bio nervozan i zbog loše igre njegovih saigrača u prvom poluvremenu.

– Verovatno je bio malo frustriran gledajući našu igru u prvom delu, mi nismo imali ni jedan start na loptu. On je veliki borac i odmah je ušao u duel, što je verovatno bio naš prvi duel na utakmici. Želeo je da pomogne timu. Na kraju, bio je dovoljno veliki čovek da izađe i izvini se – izjavio je Rodžers.

I sa desetoricom Liverpul je uspeo da smanji prednost Junajteda preko Danijela Staridža, ali ne i da stigne do izjednačenja. U nadokandi vremena Vejn Runi je imao priliku da sa bele tačke povisi na 3-1, ali je Simon Minjole sjajno odbranio njegov udarac.

Mančester junajted je ovom pobedom povećao prednos u odnosu na Liverpul na pet bodova i ojačao svoju poziciju u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Mata je već u 14. minutu na lepo dodavanje Andera Herere postigao vodeći pogodak. Menadžer Liverpula je na poluvremenu uveo Džerarda umesto Adama Lalane, ali je kapiten nagazio Hereru i već u 46. minutu dobio direktan crveni karton.

Posle petnaestak minuta igre u nastavku Mata je postigao spektakularan gol na dodavanje Anhela Di Marije. Liverpul se vratio u meč u 69. minutu kada je Staridž dao gol.