Sautempton odoleo i Mančester junajtedu

Mančester junajted i Sautempton odigrali su 1-1 na “Old trafordu” i ni jedni ni drugi ne mogu da su zaslužili ni više ni manje od toga.

Junajted je u prethodnom kolu pobedio, posle dva vezana poraza i utakmica na domaćem terenu im je bila prava prilika da probaju da poprave utisak i da prvi put ove sezone vežu dve pobede. Problem je što im je došla ekipa koja iza sebe ima tri pobede u nizu, koji je počeo trijumfon nad Liverpulom – i to na “Enfildu”.

Dejvid Mojes je napravio dve izmene u odnosu na prethodni meč. Umesto Nemanje Vidića igrao je Džoni Evnas, a umesto Toma Kleverlija Maruan Felaini. Adnan Januzaj, koji je neposredno pred utakmicu potpisao novi petogodišnji ugovor sa “crvenim đavolima”, ponovo se našao na levom krilu.

U ekipi Sautemptona Riki Lambert je iznenađujuće ostao na klupi.

“Sveci” nisu pokazali nikakvu nameru da se povuku pred šampionom Engleske. Napadali su visoko, pritiskajući čak i Davida De Heu kada bi mu lopta bila vraćena. Odbrana tima Maurisija Poketina koristila je svaku priliku da se pomeri gotovo do sredine terena. Nisu dozvoljavali igračima Junajteda da se okrenu i u samom začetku su prekidali svaki njihov napad. Posle jednog takvog pritiska Vejn Runi je izgubio loptu na svojoj polovini, a kapiten Sautemptona Adam Lalana odmah je uposlio Danija Osvalda, koji je slabo šutirao.

Nepun minut kasnije Januzaj je dao divan pas u prazno s polovine terena Runiju, koji je istrčao pred Artura Biruca, ali nije uspeo da ga savlada. Sve je to pratio Robin van Persi, pokupio loptu, lagano zaobišao golmana i postigao svoj sedmi pogodak ove sezone.

Već posle minut, Runi pogađa prečku. U prvom dodiru sa loptom je izbacio svog čuvara, ali mu je malo falilo da postigne gol. Loptu mu je ubacio Nani.

U tom periodu igre gosti su delovali malo izgubljeno i prestali su sa odličnim presingom koji su do tada igrali. Ipak, kada su “preživeli” ove napade, ponovo su dobro postavili svoju odbranu i zatvorili prilaze golu. Čak osam puta su uspešno postavili ofsajd zamku.

Početak drugog poluvremena nije doneo mnogo prilika, ali smo videli borbu nasredini terena. Mančester nije mnogo zadržavao loptu, ali su im napadi bili tečniji, dok su gosti dosta kombinovali, ali nisu izgradili ni jednu veliku priliku.

Mojesov tim je moga do drugog gola posle korera, kada je Van Persi pogodio prečku, pa na loptu nalateo Nani, ali je Boruc spasao svoj tim. Nedugo zatim i Januzaj je dobro šutirao iz daljine, ali je ponovo iskusni poljski golman bio vrlo dobar.

Kada su pregurali i ovaj nalet, momci iz Sautemptona su ponovo uspostavili ravnotežu. To im se isplatilo u 88. minutu. Iznudili su korner, koji je izveo mladi Džejms Vord-Praus. U gužvi na petercu lopta je došla do Dejana Lovrena, njegov šut po sred gola prošao je pored Lalane i De Hee i završio u mreži. Na snimku je bilo teško videti da li je kapiten Sautemptona zakačio loptu, ali gol je ipak njemu pripisan.

Ne bi bilo pogrešno možda za ovaj gol okriviti i odbranu šampiona Engleske, jer su dozvolili da lopta u petercu padne na nogu Lovrenu. Kad smo kod Hrvatskog reprezentativca, nikako ne smemo da zaboravimo da pomenemo još jedan njegov odličan nastup u defanzivi. Nekoliko puta je maestralno startovao i oduzimao loptu protivničkim igračima.

Mančester junajted nije imao ni vremena ni umeća da u narednih nekoliko minuta dođe do gola.

Pogledajte golove sa utakmice Mančester junajted – Sautempton.