Spektakl na Enfildu, Liverpul trijumfovao nad Mančester sitijem

Liverpul je u derbiju kola savladao ekipu Mančester sitija rezultatom 3-2 i tako napravio još jedan korak ka osvajanju titule šampiona Engleske.

Mančester siti je imao svoje šanse da napravi veliki preokret, ali je pobedonosni pogodak Felipea Kutinja stigao baš u periodu utakmice kad su gosti žestoko napadali.

Stiven Džerard je asistirao, a Martn Škrtel postigao gol za 2-0

Liverpul je u svom stilu od samog početka nametnuo svoju igru i, kao i obično, vrlo rano su postigli gol. Luis Suarez se lako oslobodio Gaela Klišija i uposlio Rahima Sterlinga. Mladi igrač je prevario i Vensana Kompanija i Džoa Harta i postigao gol. Kapiten Sitija Kompani se povredio dan pred utakmicu, ali se ipaj našao u timu. Ipak je bilo očigledno da fenomenalni defanzivac nije sav svoj. Delovao je prilično tromo.

[notification type=”info”]

Zdravo!

Molimo te da se prijaviš za jedan od naših izveštaja. Izveštaje ćeš dobijati jednom dnevno ili jednom nedeljno i tako ćeš redovno biti informisan o dešavanjima u Premijer ligi. Dovoljno je samo da upišeš svoju email adresu.

[wysija_form id=”5″][/notification]

Domaći su nastavili sa pritiskom i posle kornera su imali još jednu veliku priliku, kada je Stiven Džerard šutirao glavom, ali je Džo Hart odbranio i izbacio loptu u korner. Ovog puta je Džerard izveo prekid i to odlično, a Martin Škrtel je lepo šutirao glavom i povisio  na 2-0. Defanzivac Liverpula je nastastavio svoj odlični učinak u napadu ove sezone. Na njega je motrio Kompani, ali ga nije ispratio do kraja, tako da je Slovak nadskočio Klišija.

Početak utakmice u znaku dvadesetpetogodišnjice tragedije na Hilsborou, za koju su navijači Liverpula bili nepravedno optuženi

U tom 26. minutu se činilo da će “crveni” na Enfildu pregaziti još jednog protivnika. Da bi sve bilo još gore za Mančester siti, povredio se Jaja Ture, a zamenio ga je Havi Garsija. Gosti su bili potpuno neubedljivi, bez ikakve ideje i bez kreiranih šansi. Edin Džeko je bio odsečen od ostatka tima.

Tek pred kraj prvog poluvremena “građani” su uspeli da povežu redove i da organizuju nekoliko solidnih napada, pa čak i da zaprete Simonu Minjoleu. Rezultat se ipak nije menjao do poluvremena.

U nastavku je Mančester siti izgledao sasvim drugačije i zaigrali su mnogo organizovanije. Napadi su se ređali, a Džejms Milner, koji je zamenio nezapaženog Hesusa Navasa, uneo je malo elana u redove svog tima. Već posle dvanaest minuta inicijativa se isplatila, posle vrlo lepog napada sa desne strane lopta je došla do Davida Silve koji postiže gol.  Pritisak “građana” se nastavio i samo pet minuta kasnije Silva je ponovo blizu protivničkog gola i njegova lopta pogađa Glena Džonsona, te vara Minjolea i ulazi u mrežu. [pullquote]Posle utakmice uplakani Stiven Džerard, koji u svojoj dugoj karijeri nikad nije bio ovako blizu titule, rekao je da još nije gotovo i da je utakmica protiv Noriča sledeći zadatak, koji ne bi trebalo olako shvatiti.[/pullquote]

Liverpul je u tom delu igre bio dezorjentisan i nisu mogli da se konsoliduju, pa je Siti nastavio sa napadima i šasama. U igru je ušao i Serhio Agero, koji beži Škrtelu i dodaje loptu Silvi, ali Španac, koji se oslobodio čuvara, za malo kasni i plasira loptu poreg gola. Bila je to ogromna prilika za veliki preokret. Ekipa Brendana Rodžersa se posle ovoga trgla i iz kontranapada je imala priliku da vrati izgubljenu prednost, ali se Danijel Staridž preigrao i izgubio loptu.

David Silva je vratio nadu Mančester sitiju

Međutim,  posle katastrofalne reakcije Kompanija, koji je loše izbio jednu naizgled laku loptu, Kutinjo iz prve sjajno šutira i pogađa Hartovu mrežu u 78. minutu.

Mančester siti do kraja nije useo da dođe do izjednačenja, iako je imao inicijativu. U nadoknadi vremena Džordan Hederson je dobio crveni karton zbog oštrog starta, ali nije bilo vremena da gosti to materijalizuju.

Felipe Kutinjo fenomenalnim udarcem donosi pobedu Liverpulu

Posle utakmice uplakani Stiven Džerard, koji u svojoj dugoj karijeri nikad nije bio ovako blizu titule, rekao je da još nije gotovo i da je utakmica protiv Noriča sledeći zadatak, koji ne bi trebalo olako shvatiti.

[match id=418]

[icon name=”icon-facetime-video”]Pogledajte golove sa utakmice Liverpul – Mančester siti OVDE.