Kad ti crna mačka pređe put

Kratko je trajala euforija u Sanderlendu. Prošle nedelje je pobeđen Njukasl, najveći rival, ali se ovog vikenda nastavlja po starom. I još gore od toga.

Poraz nije ništa neobično za igrače “crnih mačaka”, ali ovo je bilo i više od poraza. Hal ih je savladao 1-0 i slobodno se može reći da ekipi Gusa Pojeta ne da ništa nije polazilo za rukom, već je sve išlo u suprotnom smeru.

“Tigrovi” su poveli autogolom Karlosa Kueljara u 25. minutu. U 43. se povredio golman Sanderlenda Kiran Vestvud, a do kraja prvog poluvremena njegovi saigrači su uspeli da zarade dva direktna crvena kartona.

Najpre Li Katermol, pa Andrea Dosena.

Iako su celo drugo poluvreme domaći imali dva igrača više, nisu uspeli da postignu još jedan gol. “Crnim mačkama” to umalo da uspe, sa samo osmoricom igrača u polju. Veliku priliku imao je Adam Džonson da izjednači i pomogne timu da naprave pravo čudo. Ali nije se snašao i iskusni Stiv Harper je odbranio njegov šut posle kontranapada.

Koliko ih je nedaća snašlo, dobro su prošli.

Pogledajte video pregled utakmice Hal – Sanderlend.