Njukasl ponovo bolji od Čelsija

Fudbaleri Njukasla su savladali Čelsi 2-0. I to sa mnogo manje muke nego prošle sezone.

Pre utakmice Žoze Murinjo se žalio što ima mnogo dobrih igrača na raspolaganju, pa mu je teško da izabere samo jedanaestoricu. I izgleda da je izabrao pogrešne.

U startnu postavu se vratio David Luiz, koji je odmarao jednu utakmicu posle kiksa u pretprošlom kolu. U Huan Mata se vratio u tim.

Alan Pardju je igrao sa dva napadača, pa je priliku dobio iskusni i legendarni Šola Ameobi. U zadnju liniju se, posle suspenzije, vratio Mapu Janga-Mbiva. Hatem Ben Arfa je ostao na klupi i sve je sasvim dobro funkcionisalo bez njega.

Na početku utakmice Čelsi je bio bolji, ali nisu imali neku veliku priliku, sem prečke koju je Džon Teri pogodio posle kornera. U jednom napadu Metju Debuši je oborio Huana Matu u kaznenom prostoru, ali “plavci” nisu dobili jedanaesterac. Još jednu šansu je imao Murinjov tim u prvom delu igre, takođe je Teri šutirao glavom posle kornera. David Santon je intervenisao sa gol linije, mada je i Tim Krul bio “na lopti”, a onda su “svrake” krenule u kontru, koju je slabim šutem završio Musa Sisoko.

U jednom periodu utakmice, oko tridesetog minuta, Njukasl je toliko organizovano napao da su se svi igrači Čelsija vratili duboko u svoju polovinu.

Fernando Tores, koji je prošlu utakmicu protiv Mančester sitija odigrao odlično, ovog puta je bio potpuno neprimetan i odsečen od ostatka tima.

U nastavku, kad su svi očekivali da Murinjov tim pojača pritisak, desilo se suprotno – domaći su sve ozbiljnije napadali. Prvo je iz kontranapada ponovo zapretio Musa Sisoko, ali je dobio suviše jak pas, pa je šutirao skoro iz mrtvog ugla. Već u narednom napadu Loik Remi ima veliku šansu, ali šutira pravo u Petra Čeha.  Njukasl i dalje napada i uspeva da stvori još dve solidne prilike. A onda dolazi i do vođstva. Strelac je Joan Gufran, glavom, posle prekida koji je sjajno izveo Johan Kabaj.

Čelsi ne uspeva da preuzme kontrolu i NJukasl ih primorava da se i dalje brane. Razigrani Sisoko i Remi u jednom trenutku uspevaju da izigraju četvoricu gostujučih igrača i dođu do šanse, ali u poslednjem trenutku kapiten Teri blokira udarac Remija.

“Plavci” desetak minuta pre kraja konačno uspevaju da se organizuju. Šanse imaju rezervisti Samjuel Eto i Vilijan, ali se domaći požrtvovano brane. I Eden Azar propušta jednu priliku, a nedugo posle toga Remi rešava pitanje pobednika jednim lepim golom. Prethodio je dobar prodor i asistencija Vurnona Anite. Dugo je Njukasl pre tog gola kombinovao na desnom boku Čelsijeve odbrane, dobro osetivši prostor koji se stvorio prekomandom Branislava Ivanovića u napad.

Čelsi sada zaostaje pet bodova za Arsenalom, a Njukasl prelazi u gornju polovinu tabele.

Pogledajte golove sa utakmice Njukasl – Čelsi.