Kako je Solsker taktički perfektno vodio utakmicu protiv Arsenala (video objašnjenje)

Ole Gunar Solsker je vratio osmehe na lica fanova Mančester junajteda.

Pobeda u FA kupu protiv Arsenala bila je njegova osma na isto toliko utakmica, koliko je na klupi “crvenih đavola”.

Nakon neuspešnog i neatraktivnog fudbala pod Murinjom, navijači su sa oduševljenjem dočekali promene koje je doneo Solsker.

Norvežanin je tokom ovog vikenda imao ozbiljan ispit u vidu gostovanja Arsenalu, ali ga je položio i to sa visokom ocenom, pobedivši 3-1 u okviru četvrte runde FA kupa.

Za 25 minuta su igrači Mančester junajteda došli do prednosti od 2-0 golovima Sančeza i Lingarda, a nadu domaćima je vratio Obamejang. Ipak, Marsijal je u drugom poluvremenu potvrdio pobedu “đavola”.

Korisnik Nouman je na Youtube-u postavio video koji objašnjava kako je Solsker postavio taktiku i iskoristio prostor koji ofanzivni bekovi Arsenala ostavljaju na svojoj polovini.

Video objašnjava uvodni presing igrača Mančester junajteda, a zatim povlačenje i široko postavljanje Lukakua i Sančeza u napadu.

Igrači Mančester junajteda su dozvoljavali bekovima Arsenala, kao i Džaki i Toreiri da krenu duboko u njihovu polovinu, a onda bi svaku osvojenu loptu brzo slali na bokove, gde su Lukaku i Sančez imali 2-2 sa štoperima Arsenala i širok prostor za manevar.

Drugo gol Mančestera je došao upravo iz jednog od takvih napada.

Autor ovog video snimka se osvrnuo i na to što je Arsenal u ovoj, kao i u prethodne dve utakmice, imao problem sa pravljenjem ofsajd zamki, što je Solsker sa svojim saradnicima uočio i pokušao da iskoristi.

Ovakva postavka igre je takođe ostavila dosta prostora između Arsenalove odbrane i vaznog reda, što je koristio Lingard.

Naravno, deo odgovornosti mora da preuzme i Emeri, ali je svakako činjenica da je Solsker svoj posao obavio maksimalno dobro.