Na današnji dan: Derbi savladao Arsenal 3-0

Derbi je na svom terenu pobedio ekipu Arsenala 3-0 na današnji dan 1997. Godine. Gosti su na 0-0 imali priliku da povedi iz penala.

Li Karsli je faulirao Patrika Vijeru u kaznenom prostoru i gosti su dobili jedanaesterac. Međutim, Jan Rajt je pogodio prečku. Na odmor se otišlo bez golova.

Ali već u drugom minutu nastavka Paulo Vončop postiše pogodak za domaće. Posle prodora kroz sredinu šutira po zemlji, ne naročito jako i Dejvid Simen prima gol su svom stilu.

Vončop u 67. minutu još jednom pogodio. Ovog puta loptu mu je namestio Najdžel Vinterburn.

Pobedu Debrija potvrdio je Din Staridž osam minuta pre kraja utakmice.

Bio je ovo prvi poraz Arsenala te sezone, posle trinaest odigranih kola. Ipak, na kraju su osvojili titulu. Derbi je sezonu završio na solidnom devetom mestu.

Zanimljivo je da je u startnoj postavi “tobdžija” bilo igrača samo iz dve države – Engleske i Francuske.

Derbi: Mart Poom, Gary Rowett, Matt Carbon, Jacob Laursen, Chris Powell, Mauricio Solis, Darryl Powell, Lee Carsley, Paulo Wanchope, Dean Sturridge, Francesco Baiano.

Arsenal: David Seaman, Lee Dixon, Stve Bould, Tony Adams, Nigel Winterburn, Patrick Vieira, Emmanuel Petit, Ray Parlour, David Platt, Nicolas Anelka, Ian Wright.