Vengerov košmar: Kad je Čelsi ponizio Arsenal 6-0

Arsen Venger je tog dana proslavljao veliki jubilej – 1000. utakmica na klupi Arsenala. Da bi sve bilo još spektakularnije, protivnik je gradski rival Čelsi.

I Venger i svi fanovi Arsenala će dugo pamtiti ovaj dan, ali ne po dobru, jer se jubilarna utakmica njihovog legendarnig trenera pretvorila u pravi pravcati košmar.

Bio je 22. mart 2014. godine. “Plavci” su dočekali goste iz severnog Londona na punom Stamford bridžu. a oduševeljenje je nastalo već posle pet minuta, kad je Samjuel Eto doneo prednost timu Žozea Murinja.

Malte ne iz narednog napada, posle samo dva minuta, Šurle je povisio na dva nula.

A nedugo zatim se dogodila još jedna stvar po kojoj će se ovaj meč dugo pamtiti!

Aleks Okslejd-Čemberlin je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali je sudija Andre Mariner greškom pokazao crveni karton Kiranu Gibsu.

Potpuni haos.

Eden Azar je penal pretvorio u gol i u prednost Čelsija od 3-0 nakom svega 17 munuta igre.

Sa tolikim minusom i igračem manje, bilo je jasno da Venger tog dana neće slaviti ni osvajanje boda, a kamo li pobedu.

Međutim, nije bilo očekivano ni da “plavci” nanesu takav poraz “tobždijama”. To što je utakmica već rešena nije uticalo na igrače Čelsija da malo smanje gas.

Murinjo jednostavno ne dozvoljava da se strasti na terenu i pored njega smiruju kad igra protiv Vengera. Uostalom, Murinjo je taj koji je pobedio Vengera i na njegovom jubilarnom 500. meču u ulozi menadžera Arsenala. U tom trenutku, bio je to 11. susret njih dvojice i Venger nije imao ni jednu jedinu pobedu protiv Portugalca.

Do kraja meča Oskar je postigao još dva gola, a u strelce se upisao i Mohamed Salah, za ukupnih 6-0 za Čelsi protiv Arsenala.

Uz poraz od Mančester junajteda 8-2, ovo je svakako najveći debakl za Arsenal i Arsena Vengera ikada.